Liūdesys šalia Kiaušinio: duris užvėrė kultinė užeiga

Kiaušinio apylinkių (Pylimo, Raugyklos, Šv.Stepono, Kruopų, Šaltinių, Aguonų ir kitų gatvių) gyventojai liūdi – beveik septynerius metus čia veikusi kultinė užeiga „Baziliskas”, vadovaujama svetingojo Vyganto Korsako, užvėrė duris.

Per savo netrumpą istoriją „Baziliską” pamėgo Senamiesčio ir Naujamiesčio gyventojai, užeiga buvo tapusi savotišku aplinkinių gatvių menininkų ir į šalimais stūksantį viešbutį atvykstančių užsieniečių traukos centru. Deja, nieko amžino nėra. „Žmonių srautai sumažėjo, užsieniečių sumažėjo”, - priežastis, nulėmusias „Bazilisko” užsidarymą vardina Vygantas. Be to, pastaruoju metu labai sumažėjo žmonių vartojimas viešojo maitinimo užeigose – plika akimi matyti, kad žmonės susiveržė diržus, o mažesnių bariukų ir kavinaičių matyt laukia sudėtingi dalykai.

11

Vygantas Korsakas - „Bazilisko” šefas nuo pradžios iki pabaigos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Apie tai, kokia formuojasi sudėtinga situacija mažesnio formato viešojo maitinimo užeigose, išraiškingai byloja Vyganto atsakymas į klausimą, ar jis planuoja imtis panašaus projekto kitoje vietoje. „Tikrai ne”, - patikina beveik septynerius metus „Baziliską” vairavęs vyras.

Koks „Baziliskas” liks mūsų prisiminimuose? Mūsų archyvuose guli nuotraukos ir trumpas pasakojmas iš 2018-ųjų metų, kuomet pasaulis atrodė daugmaž stabilus – žvilgtelėkime į tuometinį mūsų pasakojimą-reportažą.

Visai šalia Pylimo gatvės Kiaušinio įsikūręs Baziliskas, ko gero, labiausiai akį traukia savo terasa, papuošta lankytinų sostinės Naujamiesčio/Senamiesčio vietų žemėlapiu-siena-užtvara nuo čia pat, už poros metrų vykstančių statybų. Panašu, kad dar daugiausia pora metų, ir buvusio „Nemuno” 

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!