„Local Pub”: ir pabaiga, ir nauja pradžia

Vienam populiaresnių sostinės barų – J. Jasinskio gatvėje įsikūrusiam „Local Pub” iki šeštojo gimtadienio istorinėje vietoje pritrūko visai nedaug. Tačiau šią sukaktį baras jau minės kitoje vietoje – Trakų gatvėje jau kurį laiką veikiančiame bare tokiu pačiu pavadinimu. Istorinis „lokalas” greičiausiai nuguls sostinės barų archyvuose, mat namas pripažintas avariniu, tad bent jau kurį laiką panaši veikla nebus vykdoma.

Prieš šią vietą atrandant vienam iš „Local Pub” kūrėjų, alaus ir barų rinkoje gerai žinomam Vidmantui Čičeliui, čia, pasak Vidmanto, veikė „kažkas panašaus į komisą”: pilkas ir nuobodus interjeras, kaip matyt ir priklausė tos epochos „komisams”.

local pub 2

„Local Pub” J. Jasinskio gatvėje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vidmantas, prisimindamas „Local Pub” ištakas, pasakoja, jog patalpų, tinkamų įsivaizduojamai užeigai, ieškojo jau pusmetį, kai jo akis užkliuvo už skelbimo, siūlančio išsinuomoti patalpas J. Jasinskio gatvėje – tiesiai priešais istorinį sostinės alaus barą „Tauro ragas”, kuris tuo metu jau senokai buvo uždarytas. Nors vieta neatrodė gana patogi dėl gana siauro šaligatvio ir šalia vykstančio intensyvaus viešojo (ir ne tik) transporto eismo, tačiau V. Čičeliui komiso parduotuvės išplanavimas pasirodė ypač tinkamas svajonių barui.

Patalpos per devynis jų įrenginėjimo mėnesius pasikeitė neatpažįstamai, o nuolat vykdoma komunikacija suveikė nepriekaištingai – jau per pirmąsias „Local Pub” testavimo dienas jį apgulė naujovių ištroškę putojančio gėrimo mėgėjai. Baro šeimininkai dar net nebuvo surašę kainų, o plūstantys lankytojai jau kilnojo bokalus. Ir nors tarp barų lankytojų netrūko skeptikų, tačiau „Local Pub” greitai prisijaukino savo auditoriją ir tapo itin pastebimu žaidėju Vilniaus barų rinkoje.

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!