"Chaika": veganiški desertai vintažo apsuptyje

Sunku suskaičiuoti, kiek kartų esu praėjęs pro medinį Totorių gatvės namuką, su šviečiančia iškaba “Chaika” - kartais lyg ir kildavo mintis čia užsukti, bet netrukus ją užgesindavo barų vilionės. Ranką prie širdies pridėjęs sakau, t.y. rašau – arbatinės/kavinės/desertinės manęs neveikia kaip magnetas. 

Tačiau kai prieš pora mėnesių pamačiau tą patį “Chaikos” logitipą rusva spalvą švytinti “Paviljone”, nesusiturėjau – genamas smalsumo pravėriau duris ir atsidūriau akis į akį su dviem simpatiškomis merginomis, kurios ir pasisiūlė supažindinti su “Chaikos” šeimininku Adomu. Galiu kirsti lažybų, kad jis greičiausiai nesuprato, ko nori tas žmogus su fotoaparatu, bet mano simpatiją jis pelnė jau vien dėlto, kad ant riešo pamačiau festivalio “Devilstone” apyrankę – aš jos taip pat dar nenusikirpau.

3

"Chaikos" šefas Adomas... Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

...ir jo simpatiškosios talkininkės. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Trumpa, labai trumpa “Chaikos” istorija būtų tokia: Adomas su žmona (ech, turi žavesio tas šeimyninis verslas), jau senokai tikėję arbatinės ir veganiškų desertų sėkme, ėmė ir nusprendė savo svajones paversti realybe. Totorių gatvės “Chaika” greitai užkariavo miestelėnų simpatijas, o štai prieš pora mėnesių buvo žengtas dar vienas žingsnis - “Paviljonas” jau kurį laiką garsėja kaip savotiškas Pylimo gatvės “kultūros ir pramogų centras”, kuriame galima turiningai leisti laiką gurkšnojant putojantį, o štai dabar, žengus pro kitas duris (arba pasinaudojus “jungiamuoju koridoriumi”), laukia įspūdingas arbatos pasirinkimas, kavos estetų ”Crooked Nose” tiekiama kava ir, žinoma, veganiški desertai. Šį kartą apsieita be jų testavimo, bet matant, kaip akyse tirpsta tortai, abejonių dėl jų lyg ir nelieka. 

Ir taip, interjeras – tie visi daiktai, lyg ir savo laiką jau atitarnavę, bet čia priglausti su meile ir išmone: nuo palydovinės lėkštės iki ryškiai geltonai nudažyto dviračio, nuo turbūt dar kokius 1978-uosius menančio televizoriaus (taip pat ryškiai geltono) iki jo amžininko laidinio telefono (nebe geltono). Yra į ką pasižiūrėti, paliesti, prisiminti.

1

4

5

6

7

8

9

10

11

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt