Pylimo g.66 vėl sujudėjo: į sceną žengia baras „Svajokliai”

Buvo laikai, kai Pylimo gatvės „galiorka”, padabinta magiška skaičių kombinacija 66, iš vargano Stoties rajono „pramogų ir poilsio” komplekso, vietinų vadinto „Pelėkautais”, virto ultra modernia ir populiaria sostinės vieta, kur pirmuoju smuiku grojo legendinė užeiga „Keulė Rūke”, per savo kelerius metus gyvavimo metus padovojusi ne vieną ne tik per Vilnių nuvilnijusi skandaliuką.

svajokliai 1

Pylimo g.66 naujokas - baras „Svajokliai". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Ką ir besakyti – kai dabar pagalvoji...Trumpo ir Putino bučinys, ISIS kovotojais tapęs Karbauskio, Širinskienės ir Verygos trejetukas, paauksintas ir pakiaulintas Stalino biustas, pirmuosius rinkimus į mero kėdę laimėjęs R.Šimašius, išeinantis iš Pylimo g. 66, nešinas keliais maišeliais su mėsainiais...Buvo visko, ir viskas gana greitai užgeso. Ir štai nuo to momento Pylimo g. 66 gyvenimas vėl sugrįžo į ramią vagą. Skandalingosios užeigos kaimynai – batus pardavinėjantis vyrukas ir užeiga „Vijokliai”- toliau sau ramiai gyveno ir tebegyvena.

 

Tačiau prieš savaitę išėję pasižvalgyti į Pylimo gatvės galą, pastebėjome, kad kažin kas čia ne taip. Kad „Vijokliai” tapo sezonine užeiga – tą jau buvome girdėję, tačiau štai „Svajoklių” vardas mums tapo naujiena. Nieko nelaukę šmurkštelėjome vidun, ir čia sutiktas vienas „Svajoklių” savininkų Eduardas paaiškino situaciją: „Vijokliai” persikėlė šiek tiek aukščiau ir įsikūrė buvusiose „Keulė Rūke” patalpose ir teritorijoje (šis nuo 2016 metų veikiantis baras buvo išėjęs žiemos atostogų, ir netrukus sugrįš atsinaujinęs), o buvusiose „Vijoklių” patalpose įsikūrė Eduardas su savo drauge Martyna.

svajokliai 2

Pylimo g.66 naujokas - baras „Svajokliai". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Ilgus metus svajoję apie savo versliuką, praėjusių metų rudenį jie svajonę pavertė kūnu, ir „Svajokliai” pradėjo kurti savo istoriją.

svajokliai 3

Pylimo g.66 naujokas - baras „Svajokliai". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Nerti į visiškai naują sritį, žinoma, nebuvo labai drąsu, tačiau Eduardas jau seniai svajojo apie galimybę turėti barą. Ir kol pasitaikė galimybė, turėjo praeiti keliolika metų.

„Svajoklių” koziriai – labai smagus kiemelis ir kelios terasos. Ir po mėnesio, kai pavasaris įgaus pagreitį, Pylimo g.66 realiai gali tapti nauju miesto hitu bei po ilgesnės pertraukos prisivilioti ir išrankų vilnietį, ir užsienio svečius, kurie, beje, anaiptol, nebuvo reta išimtis ir per pirmąjį šaltąjį „Svajoklių” sezoną. Kaip ir kaimynai – kuriems žiemos atostogų nusprendęs neišeiti bariukas tapo malonia staigmena.

svajokliai 5

Pylimo g.66 naujokas - baras „Svajokliai". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Kaip ir Eduardui – kaimynai. Vis dėlto yra skirtumas, kuomet prie baro stovi arogantiškas barmenas-veteranas, ir kuomet tave aptarnauja šeimininkas, neslepiantis, jog kai kuriuos kokteilius gamina pirmą kartą, tačiau tai daro nuoširdžiai ir su šypsena.

svajokliai 6

Kokteiliai – stipriausia „Svajoklių” korta, alaus (o mes esame stipresni būtent šiame sektoriuje) pasiūla nėra gausi – kaip ir užkandžių.

svajokliai12

Baro įkūrėjai - Martyna ir Eduardas. Foto: asmeninis archyvas.

Tačiau daug ką atperka pati atmosfera ir šeimininkų šiltumas, ir, žinoma, iš „Vijoklių” paveldėta biblioteka. Lieka tikėtis, kad Pylimo g. 66 naujokai – baras „Svajokliai” sėkmingai išlaikys beprasidedančio šiltojo sezono egzaminą.

Publikacija sudomino ir pasirodė esanti vertinga? Prisijunk prie Vilniaus naršymo iniciatyvos savo prenumerata - tai mums padės daugiau dėmesio skirti origininaliam turiniui. 

Baras „Svajokliai”. Foto - Julius Baliutavičius/1323.lt

svajokliai 8

svajokliai 9 

svajokliai 10

svajokliai 11