Skanus maistas Naujamiestyje: „Du karaliai” ir „KK Kitchen”

Naujamiesčio hipsteriai gali trinti rankomis – jiems atsirado galimybė vienu šūviu nušauti du zuikius. Kaip? Pasirodo, skanus maistas Savanorių prospekte nėra toks nepasiekiamas, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.  

Pasirodo, kurį laiką sąstingio laikus išgyvenęs garsusis Savanorių prospekto dangoraižis „Helios City”, prieš keliolika metų garsėjęs kaip tas namas, kuriame butus turi A. Macijauskas ir pats DJ Tiesto (kas, žinoma, buvo labiau panašu į nekilnojamo turto vystytojų sukurptą miesto legendą), dabar atsidūrė ant savotiškos renesanso bangos, prasidėjusios nuo to, kad blausią „Norfą” pakeitė švytintis, įspūdingų matmenų „Iki”. O dabar permainos persikėlė į antrą aukštą – ilgus metus čia veikusi „Kinų rožė” (o taip, savo laiku skanus maistas buvo pateikiamas ir čia) užvėrė duris, o vietoje jos štai jau kelias savaites entuziastus buria garsusis sportinio pokerio klubas „Du karaliai”.

kk2

Vienintelis „Kinų rožės" palikimas - didžiulis akvariumas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Nepailstančio entuziasto Skirmanto Tomkevičiaus vedini „Du karaliai” (beje, prie šio klubo įkūrimo prisidėjo ir visuomenininkas Andrius Tapinas) paliko Konstitucijos prospektą (buvusiose klubo patalpose, beje, iki šiol kepami garsieji „Wingo” sparneliai ir ruošiamasi naujiems vėjams) ir dvyliktą gimtadienį pasitiks naujose patalpose.

kk1

Pro „Dvejų karalių" langus atsiveria Naujamiesčio peizažas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Po šešerių metų, praleistų Konstitucijos prospekto rūsyje, šviesios, didelės erdvės su didžiuliu akvariumu („Kinų rožės“ palikimą teko iš naujo įžuvinti), balkonu ir atsiveriančiu vaizdeliu į Naujamiesčio peizažą – labai neblogas proveržis spalvingoje klubo istorijoje.

„Norėjosi pabandyti pakilti iš rūsio, parodyti, kad galime tai padaryti. Ir žmonių reakcija – jėga. Be abejo, džiaugiamės, kad šalia yra žalia parkavimosi zona, kas yra faina”, - šypteli S. Tomkevičius.

kk5

„Du karaliai" šiemet pažymės dvyliktąjį savo gimtadienį. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Naujos patalpos jau buvo sėkmingai pakrikštytos – vasario pabaigoje sportinio pokerio bendruomenė septyniuose klubuose, tarp jų – ir „Dviejuose karaliuose” - surinko per 16 tūkstančių eurų, taip svariai prisidėdami prie plačiai nuskambėjusios akcijos „Radarom” Ukrainai paremti.

kk10

Suvieniję jėgas Skirmantas ir Rusnė sukūrė „KK Kitchen”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau pokeris ir gelumbe aptraukti stalai yra viena, o skrandžio reikalai – kita. Štai čia prasideda gurmanų džiaugsmai – kartu su sportiniu pokeriu į buvusią „Kinų rožę” atkeliavo ir „KK Kitchen”. O jei tiksliau – gimė čia. Ar teko girdėti apie Vilniuje veikiantį amerikiečių ir korėjiečių virtuvės miksą? Kur firminis brandintos jautienos mėsainis dera su kimči, o „Mac&Cheese” - su korėjietiškais kiaulės pilvuko gabaliukais ar širdelių iešmeliais? Ir žinoma, kaip gi be „Wingo” sparnelių.

Korėjietiškos virtuvės akcentų idėja kilo Rusnei Cicėnaitei, jau keliolika metų besidominčia Azijos virtuve (pirmuosius kimči ji pagamino dar prieš dešimt metų), Skirmantui maišytos amerikiečių-korėjiečių virtuvės idėja prilipo prie širdies, ir štai, neseniai pradėjusi veikti „KK Kitchen” pamažu didina apsukas.

kk6

Kimči bulvytės. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bevarvant seilę klausantis Rusnės ir Skirmanto asmeninių valgiaraščio topų (Skirmantas rekomenduoja širdelių iešmelius, katsu (azijietiškas vištienos šnicelis) ir elotes (atitinkamai paruoštos gruzdintos kukuruzų burbuolės sus sūrio ir aštrių traškučių plutele), Rusnės pasirinkimas – korėjietiški kiaulės pilvuko gabaliukai, širdelių iešmeliai ir jautienos sūrainis), kurį laiką akimis bėgiojame po valgiaraštį, kol galų gale pasirinkimas krenta ant kimči bulvyčių (5,5 eur), rankų darbo trijų sūrių bombų su jelapenais (6,9 eur), na, ir žinoma, kaip gi be klasikos – brandintos jautienos sūrainio (10,9 eur).

kk7

Sūrio bombos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Galbūt patyręs Azijos virtuvės mėgėjas, atėjęs čia paragauti minėtų pilvuko gabalėlių ar širdelių iešmelių, ir ras kokių nors jį netenkinančių detalių, tačiau mano degustacija baigėsi tiesiog nepriekaištingai. Ir vis tik norėtųsi atskirai pažymėti sūrio bombas – tai yra realus hitas nr.1 šiame užkandžių sektoriuje. Nereikia nė DJ Tiesto.

kk13

Jautienos mėsainis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt