Mongoliški kukuliai ir kita Azija Kauno gatvėje

Azijietiškas gatvės maisto žemėlapis Vilniuje vis labiau plečiasi – ir štai jau kelias savaites kaip juo gali mėgautis tie, kurių dalis gyvenimo sukasi apie Kauno gatvę, vieną iš pagrindinių Naujamiesčio arterijų. 

Dar visai neseniai pilkšvame mūrinuke, prigludusiame prie “Žemaitijos pieno” sandėlių (matyt, tik laiko klausimas, kada čia išdygs kokie nors “Pieno namai”) pagyvenusi teta pilstė vienos sostinės gamyklos putojantį ir vis padejuodavo, kad penktadieniais ir šeštadieniais dirba nenuleisdama rankų. Tačiau putojančio ambasada persikėlė į šalimais esančią “Iki” parduotuvę ir pilstykla užsivėrė. Neilgam – naujieji šeimininkai labai greitai perkūrė interjerą (koks buvo minimalus, toks ir liko), pripūtė šventinius balionus ir štai, “Dou Asia” jau kviečia jus. 

1

"Dou Asia". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Reikia pamintėti, kad atidaryti azijietiško greito maisto užkandinę buvo gana drąsus žingsnis, mat kitoje gatvėje yra įsikūręs “Uptown Bazaar”, kur po vienus stogu įsikūrė daugybė greitmaisčio taškų: picos, tacos, mėsainiai, bulvytės, vištytė ir t.t. Ir pan. Tačiau, panašu, “Dou Asia” ras savo vietą – užsukus į vidų, vietos kur nutūpti buvo, tačiau ir žmonių, užkandžiaujančių ar laukiančių savo lauknešėlių, buvo ne vienas, ne du ir ne trys. 

6

Vištiena su daržovėmis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Mano pasirinkimas krito ant mongoliškų kukulių su ryžiais (3.9 eur) – vienas iš “Dou Asia” hitų. Patiekalo kaina pasirodė netgi labai draugiška, ypač atsižvelgiant į tai, kad hipsterių, anešančių ne tik naujas madas, bet neretai ir pernelyg užkeltas kainas, invazija į Naujamiestį nesibaigia. Liko tik sulaukti, kol patiekalas bus subertas į kartoninį indelį, mat mėgstu iš tokio tipo užkadinių iškeliauti nešinas maistu, prisėsti ir pildyti skrandį mėgaudamasis urbanistiniais peizažais. Tiesa, šį kartą šaltis spaudė taip, kad pro numatytą pietų vietą – Jurgos Ivanauskaitės skverą šalia “Kablio” teko prabėgti ir kukulius sukirsti namuose. Štai ir dar vienas “Dou Asia” pliusas (šį kartą konkrečiai jau mano atveju) – jei gamta neleidžia maistu pasimėgauti gatvėje, netoli yra namai. 

8

Mongoliški kukuliai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir kaip kukuliai? Ir visai nieko. Meluočiau, jei sakyčiau, kad skrandis dainavo himnus, kol girnos trynė kukulius. Ne, tikrai ne. Tačiau kad skanu – tikrai taip. Pats tas nesileidžiant į ilgas gastrofilosofijas susišauti maisto kuro ir vėl kibti į darbus. Ką gi, matyt kelnių kišenėje reikia susirasti paklydusias kelias monetas ir vėl praverti “Dou Asia” duris.

2

3

 4

 5

7

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt