Vietoje užsidariusios legendinės „Čili picos” - pusryčių uostas „Brunch Point” (1323>)

Legendinei Stoties rajono „Čili picai” (tai pačiai, virš kurios durų V. Šopeno ir Sodų gatvės sankirtoje kabo liūtuko galvos lipdinys) papildžius sostinės viešojo maitinimo istorijos archyvus ir tuo pačiu nusinešus nemažą dalį didingai baisaus dvidešimto amžiaus pabaigos-dvidešimt pirmo amžiaus pradžios Stoties rajono polėkio, čia net tapo šiek tiek liūdna.

Atrodo, kad per tą laiką aplink įsikūrė tiek užeigėlių, kad nors imk ir vežimu vežk, bet štai „čiliako”, tiek kartų keikto ir prakeikto, bet ir vėl lankyto, ėmė trūkti. Ne tiek jo valgiaraščio ir nutrintų stalų, kiek supratimo, kad kol Stoties rajone yra „čiliakas”, tol pasaulis sukasi. Ir štai, „Čili pica” dingo (kaip ir apskritai Vilniuje, panašu, „Čili” ženklas iš lėto dyla), pasaulį ėmė krėsti turbulencijos – maždaug tokios mintys aplankydavo kurį laiką einant ar važiuojant pro ištuštėjusį V.Šopeno/Sodų gatvės kampą.

brnc2

„Brunch Point” atsidarė ilgus metus čia veikusios „Čili picos” vietoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vis dėlto šventa vieta tuščiai ilgai nebūna – prieš kelis mėnesius ant buvusios picerijos durų atsirado intriguojantis kavos puodelio piešinys ir prierašas „Jau greitai”.

Ir štai, nušvitus lapkričio 9-osios rytui, iš toli akis patraukė pripūsti balionai – kaip gi neužėjus vidun, nepasižiūrėjus, kas gi perėmė šią, nepabijokime to žodžio, epinę vietą, menančią ne vieną smagią ir ne tokią smagią istoriją.

Ir nors ant durų šviečia užrašas „Brunch Point”, vos įėjęs vidun pasijauti lyg grįžęs į „čiliaką” - visas interjeras iš esmės likęs toks pat, kokį paliko išsikrausčiusi „Čili pica”: vesterniškas salūno ir britiškos aludės miksas, atskiestas oda jaučiama autobusų ir geležinkelio stoties atmosfera. Pirma naujos užeigos darbo valanda ir, ko gero, esu debiutinis klientas, Užeiga kol kas tuščia ir tvyro tam tikras nejaukumas – tol, kol man tyrinėjant valgiaraštį (jau vien iš užeigos pavadinimo galima nuspėti, kad jis orientuotas į „amžinus pusryčius nuo aštuonių iki aštuonių”) horizonte nepasirodo Rugilė.

branc8

Rugilė - viena „Brunch Point” šeimininkių. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!