Žvėrynas: puta tarp katinų

Pagrindinė Žvėryno transporto ir linksmybių arterija – Kęstučio gatvė – jau kelis mėnesius „švenčia” šios gatvės 55-uoju numeriu pažymėto pastato „sugrįžtuves”. Jei tiksliau – legendinio cokolinio aukšto. Nieko nesupratote? Ką gi, tada aiškiau ir trumpiau – nuo praėjusio rudens čia vėl gali išgirsti šurmuliuojančius žmones, išlenkti bokalą putojančio ir pasinerti į diskusijas.

Po to, kai kovidas (o gal ir kitos aplinkybės) nusinešė čia ne vienerius metus dirbusią aludę su pasakišku bambukų kiemeliu, Kęstučio 55-uoju numeriu pažymėto namo cokoliniame aukšte kuriam laikui nutilo bruzdesys. Tačiau putos renesanso vis dėlto ilgai laukti nereikėjo. Tiesa, pavadinimas jau kitas (baras gana įmantriai vadinasi „GATo with HATo”), už baro stovi kiti žmonės, o pačios patalpos prisipildė konceptualių katinų atvaizdų, tačiau sena gera Žvėryno atmosfera tarp apsilaupusių sienų ir aptrintų baldų išliko – maloni išimtis tarp Vilnių užplūdusių sterilių, progresyvių ir brangių barų.

zv1

Užeiga „GATo with HATo”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Į barą „GATo with HATo” užklydome dar gerokai prieš Naujus metus, gana niūroką ir šaltoką ketvirtadienį ir kurį laiką bare buvome vieninteliai – net ėmė į galvą brautis mintis, kad Kęstučio 55-ojo namo cokolinio aukšto prisikėlimas nepavyko (beje, Žvėryno senbuviai turėtų dar prisiminti, jog kadaise čia liejosi, kaip bebūtų keista, Alytaus daryklos „Daiga” pilstomas alus), tačiau praslinkus valandėlei, baras jau šurmuliavo, o lankytojų srautas nė nemanė liautis. Galima tik nuspėti, kad baras „GATo with HATo” greitai pelnė žvėryniečių, ir ne tik jų, simpatijas.

 

Nežinia, ar taip veikia ketvirtadienis, ar katinų magija, ar vietinio paprasto baro atmosfera, ar draugiški vyrukai (vienas jų tam tikruose sluoksniuose žinomas kaip diskžokėjus Kepurė) už baro, ar padori putojančio kaina, tačiau, ko gero, tai buvo vienas geresnių gruodžio vakarų prieš atgulant į kovidinę lovą.

Nežinia, kokie pošventiniai išbandymai laukia „GATo with HATo”, tačiau aišku viena: jei bus sėkmingai perplauktos omikroninės upės, atšilus orui bambukų kiemelyje, kalbant jaunimo žargonu, bus dalykų.

Užeiga „GATo with HATo”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

zv2

zv3

parama 

zv4

 zv5

 zv6

zv7

Jums taip pat gali būti įdomu:

reinkarnacija Pylimo gatvėje - kaip pavytusi smuklė elegantišku bistro virto

Pietūs pogrindiniame Naujamiestyje: pupelių sriuba industriniame kieme

Vilniaus naršymo iniciatyva galite paremti ČIA.