„Lagamino” likimas pakibo ant plauko

Dar vieno sostinės restoranėlio likimas pakibo ant plauko – jau kurį laiką Bokšto gatvėje įsikūrusi užeiga „Lagaminas” yra užvėrusi duris ir, kaip liūdnai juokauja restoranėlio vadovė Agnė Mikelionytė, patikėjusi restoranėlio likimą „Dievui į rankas”.

Pasak moters, su patalpų šeimininkais yra sutarta, jog pastarieji ieško naujų nuomininkų, tačiau jei jų neatsiras ir situacija pagerės, „Lagaminas” galbūt dar atvers duris.

lagaminas

„Lagaminas” uždarė durs - galbūt ir visam laikui. Foto: aruodas.lt

2017 metais savo veiklą pradėjęs „Lagaminas” pakeitė čia gana ilgai veikusią užeigą „B2” ir per kelerius metus, iki pandemijos pradžios, spėjo užsiauginti auditoriją, vertinusią ir toliau nuo gyvybingų Senamiesčio gatvių nutolusio restoranėlio ramią aplinką, ir tradicinę lietuvišką virtuvę, kuri buvo gerai vertinama ne tik vietinių šeimų, bet ir turistų iš užsienio šalių, sudariusių pakankamai didelę lankytojų dalį. Būtent turistų srauto sumažėjimas ir, žinoma, savivaldybės pritarimo nesulaukę siūlyti projektai, kaip ir kur lauke pastatyti staliukus, nulėmė tai, jog „Lagaminas” sustabdė savo veiklą.

 

Bokšto gatvėje įsikūrusių viešojo maitinimo užeigų šeimininkai liūdnai linguoja galva – likimas kur kas palankesnis buvo Savičiaus gatvei, kur uždarius transporto judėjimą, maitinimo užeigos ir barai kunkuliuoja gyvybingumu, priešingai nei Bokšto gatvėje įsikūrę kolegos.

Nors „Lagamino” istorija dramatiška, tačiau tuo pačiu A.Mikelionytei tapo ir tam tikra pamoka – atidarant restoranėlį dairytis tų vietų, kurios turi kiemelį ar galimybę įsirengti terasas, į lauką išnešti staliukus.