Žemieji Paneriai: svečiuose pas „Neskanius kebabus”

Kartais gyvenimas padovanoja savotiškų nutikimų ir patyrimų – tokiu ir tapo viešnagė pas „Neskanius kebabus”.

Iš tiesų šis greito maisto kioskelis, įsikūręs „Norfa Bazės” automobilių stovėjimo aikštelėje, neturi pavadinimo, bet būtent taip jis originaliai įvardintas Google žemėlapiuose – žinoma, ne pačių savininkų iniciatyva. Pastariesiems, kiek galima suprasti – gūglas, feisbukas ar instagramas – buvęs nebuvęs. Svarbiausia – gera vieta prie „Norfa Bazės” ir tolimųjų reisų vairuotojai, nemažai daliai kurių Žemieji Paneriai yra tapę antraisiais namais. Galima tik nuspėti, kad būtent fūristai ir suraitė keletą gerų atsiliepimų apie „Neskanius kebabus”, tačiau iš esmės tai šios užeigos reitingui menkai gelbėja – 2.6 balo iš tiesų yra varganas įvertinimas. Bet nepaisant to, šiam kioskui, kad ir kaip būtų sunku patikėti – septyneri metai.

keb2

Greito maisto kioskelis prie „Norfa Bazės”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau prieš užsukdami į šią Žemųjų Panerių greito maisto „oazę” dar nežinojome nei jos neoficialaus pavadinimo, nei reitingo. Spigino kaitri sekmadienio saulė, o burzgiantis skrandis priminė, kad jau seniai laikas įsipilti „benzino”.

 

Ką gi, jei eksperimentuoti, tai eksperimentuoti, juo labiau, kad nors Žemieji Paneriai ir turi kelis „Hesburger” taškus, kelias ne taip lengvai randamas picerijas, bei, žinoma, legendinį „Gaisrininko sapną”, vis tik šiame rajone, savotiškai derinančiame industriją ir žaliąją zoną, smuklių, kavinių, užkandinių pasiūla menka.

keb3

Kioskelio valgiaraštis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O viduje – pirmasis siurprizas: simpatiška ir be galo šilta Greta, kurią dar atmenu iš savo vienu metu pakankamai dažnų vizitų į „Araratą” laikų. Prieš pora metų ją likimo vėjai atpūtė į šį kebabų kioską, ir panašu, kad ji jaučiasi visai gerai. Ne visada hipsteriškasis Naujamiestis ir kaukazietiška virtuvė atrodo patraukliau nei „Norfa Bazės” klientai ir fūristai.

kebab5

Greta ir jos siūlomas kebabas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Užsisakau kebabą pitoje su jautiena (4 eur), ir taip besišnekučiuojant, mergina sulipdo patiekalą – niekaip negaliu atsikratyti jausmo, jog jis yra kiek patobulintas ir pritaikytas ištreniruotiems fūristų skrandžiams. Ne, vis dėlto samdomas žmogus, kad ir koks jis būtų mielas, matyt nesulipdys tokio kebabo kaip tai galėtų padaryti už savo verslą „sergantis” kiosko šeimininkas.

Kebabą lengva ranka būtų galima priskirti vadinamųjų neįskaitinių kategorijai, tačiau didelio nusivylimo irgi nėra: kartais egzotikos potyris ir aptarnaujančio personalo šypsena kažkiek kompensuoja burzgiantį pilvą. Tačiau eilių per visą Savanorių prospektą irgi nereikėtų tikėtis.