Šeškinė: „Sindbado” plovas išplaukė, kas ateis į jo vietą?

Vilniaus gastronominiame pasaulyje toliau vyksta kur kas intensyvesnis nei anksčiau viešojo maitinimo užeigų žemėlapio perbraižymas. Pandemijai sugebėjusų atsispirti naujakurių laukiama ir Šeškinėje – seną istoriją turinčiame raudonplyčiame komplekse Šeškinės gatvėje.

Rajono senbuviai dar turėtų prisiminti čia ilgus metus veikusią aludę, tačiau po kurio laiko patalpos ėmė humaniškėti – kaip ir veiklos pobūdis. Aludės šeimininkus pakeitę kiti patalpų nuomotojai čia kurį laiką buvo atidarę lietuviškų patiekalų užeigėlę „Mamos virtuvėlė”.

sindbadas2

Užeiga veikia nuo XX amžiaus pabaigos, patalpose glaudusi ir alubarį, ir tadžikų virtuvę. Foto: aruodas.lt

Laikams keičiantis, keitėsi ir Šeškinės gastropasaulis – šitame pačiame pastate, kuriame savo laiku glaudėsi aludė ir ją pakeitusi tradicinių patiekalų užeigėlė, dabar jau galima įsigyti korėjietiškos virtuvės patiekalų, o iki pandemijai įsisiautėjant čia veikė ir tadžikų virtuvės (apskritai, orientuotos į Vidurio Aziją) restoranėlis „Sindbad”, kurį koronavirusas ir išplukdė iš Šeškinės – liko tik keliasdešimt fotoprisiminimų, publikuotų užeigos feisbuke: plovas, mantai, samsa pyragėliai.

sindbad3

„Sindbado” valgiaraštis liko istorijos archyvuose. Foto: „Sindbad" FB.

Dabar sunku spėlioti, kas nužudė „Sindbadą”, lyg ir turėjusį visus šansus patektį į maisto išvežiojimo topus: marketinginių įgūdžių trūkumas, pernelyg didelės patalpos ar dar kažkas.

Faktas tas, kad 140 kv.m. ploto patalpos su terasa iškeliauja į laisvą plaukiojimą ir turintieji atitinkamą kiekį eurų kišenėje (mėnesio nuomos kaina nurodoma 1600 eur.) gali pamėginti kurti savo kulinarinę laimę Šeškinėje.

sindbadas

 Užeigos interjeras. Foto: aruodas.lt