Kaip „Ikea” sudaužė „dešraininius” lūkesčius

Po to, kai „Statoil” degalinių iškabas pakeitė „Circle K”, atsirado toks jausmas, lyg kažko būčiau netekęs. O taip, to seno gero dešrainio su pagardais, praskaidrinusį ne vieną dieną.

Prieš kelias dienas, už du eurus nusičiupęs ir per jėgą eilinį kartą sučiaumojęs „Narvesen” dešrainį su „Bratwurst” dešrele, kėblinau nuliūdęs Kauno gatve, apmąstydamas nelinksmą dešrainio subkultūros likimą: be „Dešrainis 24” vagonėlio ant rato Vingio parke ar stacionarioje jų užeigoje gana nuošalokoje Antakalnio vietoje, situacija su dešrainiais Vilniuje gana liūdnoka, nors, žinoma, gali aptikti tokių vienetinių entuziazmo apraiškų kaip Savanorių pr. „Hyper Rimi”.

desrainis copy

„Ikea” dešrainiai. IKEA.lt nuotr.

Ir tada prisiminiau „Ikea” - ne, ne jos šaunųjį antro aukšto restoranėlį, kuriame suvalgyta velniai žino kiek kukulių, o pirmo aukšto bistro, savo laiku garsėjusį išgrynintais dešrainiais už 30 centų. Atsimenu, kartą teko pabandyti, o paskui laužyti galvą, ar ši dešrelė su bandele yra grynai socialinis „Ikea” gestas, ar vis dėlto net ir jis sugeba atnešti į kasą kelis centus pelno.

Taigi, prieš kelias savaites, vaikams tampant už rankovių ir prašant ledų (koks tada buvo baisus jų nusivylimas, pamačius, jog pasiūloje yra tik veganiški braškiniai ledai), akis užkliuvo už švieslentėje švystelėjusio seilių išsiskyrimą skatinančio paveiksliuko: užrašas prie skaniai nufotografuoto mėsainio skelbė: pagardintas dešrainis su plėšyta kiauliena. Ir tik 1,49 eur. Nors gal šiuo atveju reikėtų rašyti net 1,49 eur – nes visoje toje „Ikea” dešrainių pasiūloje ši naujiena yra brangiausia. Ech, plėšyta kiauliena...Nežinau, kai jums, bent man prieš akis iškyla savo laiku nemenkai garsėjusi „Kiaulė rūke”, greito maisto rinką sudrebinusi savo mėsainiais su plėšyta kiauliena.

desrainisikea2

„Ikea” dešrainis su plėšyta kiauliena. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir štai, praėjus kelioms savaitėms aš ir vėl atsiduriu „Ikea” bistro, ir mintyse jau valgau dešrainį, kurio nuotrauka persekiojo mane kelias pastarąsias dienas ir teikė vilčių, jog tai galbūt gali būti nedidelis gastroniminis stebuklas už nepilną pusantro euro.

Deja, iliuzijos buvo išsklaidytos greitai – vos per kelias minutes, kai tik pamačiau, kad svajonių dešrainis iš švieslentės ir tarp trijų mano pirštų įsitaisęs darinys ir yra tas pagardintas dešrainis su plėšyta kiauliena. Miniatiūrinė bandelė, pipiras, kukurūzų šaukštelis ir kažkur paslėpta plėštyta kiauliena. Kažką į ją panašaus pajutau kąsdamas paskutinįjį, trečią kąsnelį. Nedažnai man taip nutinka, kad gastroniminiai lūkesčiai, kad ir kokie jie būtų kuklūs, būna taip negailestingai sudaužyti. Ir net kažkiek apmaudu, jog taip nutiko mėsos kukulių šventovėje.

desrainisikea1

„Ikea” dešrainis su plėšyta kiauliena. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt