Kaip ,,Felix” vištiena ,,McDonald's” nukonkuravo

Dėl visko kaltas KFC - dar nuo tada, kuomet jis stovėjo šalia „Muzikinio angaro” (nebepamenu, ar jau buvo nugriautas) J.Jasinskio gatvėje. Nors iš pradžių vištienos fastfūdas pernelyg didelio pasitikėjimo nekėlė, bet ilgaainiui pastebėjau, kad kojos vis pačios užnešdavo ten, kur būriuodavosi smagus jaunimėlis. Deja, tos J.Jasinskio gatvės vietos landšaftas jau seniai pasikeitęs, KFC nukeliavo į kitas sostinės vietas, o ir sostinės greitmaisčio rinka ėmė žaibiškai pildytis.

Sudėtinga būtų prisiminti, kada gi buvo atrastas lietuviškas atsakymas KFC, žinomas ,,Felix Chicken” vardu, bet faktas toks – pastaraisiais mėnesiais šis greitmaisčio tinklas (taip, tai jau tapo nors dar ir nedideliu, bet tinklu) mano asmeninėje įskaitoje gana toli už nugaros paliko ir ,,Jammi”, ir net ,,McDonad's”, jau nekalbant apie ,,Hesburger” ar pakankamai neseniai atsidariusį ,,Burger King”.

3

Kiek kartų teko būti ,,Felix Chicken” - personalas aukštumoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Per tą flirto su ,,Felix Chicken” laikotarpį nemaža dalis valgiaraščio buvo išragauta (mano favoritas – aštresnis ,,Texas Burger” (3.9 eur)), tačiau numeris vienas, žinoma, vištienos filė lazdelės, čia vadinamos stripsais.

 

Atskiro žodžio nusipelno personalas, su kuriuo teko susidurti Konstitucijos prospekte ir Stoties rajone esančiose užeigose – neteko tik apsilankyti Perkūnkiemyje esančiame taške. Nors aptarnaujantys žmonės keitėsi, tačiau nė karto neteko užeigų palikti subjurusios nuotaikos. Kuklu, švaru, mandagu ir skanu – taip turbūt iš savo varpinės apibūdinčiau ,,Felix Chicken”, kurio taškas prie Geležinkelio stoties ne kartą tapdavo tuo paskutiniu, finaliniu tašku, grįžus į Vilnių iš trumpesnių ar ilgesnių klajonių.

2

,,Felix Chicken” interjerai kuklūs, bet yra kur akis paganyti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir net dabar, karantinui laikant viešąjį maitinimą geležiniuose pančiuose, pasiėmęs lauknešėlį gali prisėsti perone, akimis palydėti ar sutikti traukinius, ir mestis į pilvą viską, ką tik randi toje smagioje dėžutėje.

5

 Šią žiemą Stoties rajono ,,Felix Chicken” ne kartą šildė skrandžius. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt