„Vilnius Jazz Bar“: kur susijungia džiazas, futbolas ir namų atmosfera

Jeigu kam nors ir kada nors lemta sudaryti šauniųjų Vilniaus vietelių, perkopusių solidų metelių skaičių (o tai nėra paprasta), sąrašą – ši Rūdninkų gatvelės užeiga tikrai ten atsidurtų.

Čia daug kas telpa po vienu stogu – atmosferinė senojo Vilniaus vieta, nepaprastai spalvinga istorija (apie tai – kitame pasakojime), vinilo plokštelės, gyvas džiazas, futbolas, putojančio bokalas ar kokteilio taurė ir, žinoma, svarbiausias dalykas – jausmas, lyg jaukiai sėdėtum namų svetainėje.

O dar visai neseniai viskas buvo kiek kitaip – vilniečiams puikiai žinomas „Rūdninkų knygynas” ilgus metus prekiavo rinktinėmis knygomis, vinilo (daugiausia džiazo) plokštelėmis, suvenyrais. Čia buvo viena iš tų retų vietų, kur Vilniuje buvo galima įsigyti magiškąjį britų muzikos žurnalą, tikrą melomanų Bibliją – leidinį Q. Neseniai šis vienas paskutinių popierinių įtakingų muzikinių žurnalų-mohikanų pranešė visiškai persikeliąs į skaitmeninę erdvę, taip užversdamas dar vieną spalvingos muzikinės žiniasklaidos puslapį.

2

Rūdninkų gatvės evoliucija: „Rūdninkų knygynas” tapo „Vilnius Jazz Bar“. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tam tikrą evoliuciją išgyveno ir „Rūdninkų knygynas” - persivadinęs, gerokai pakeitęs interjerą ir kryptį bei tapęs džiazo baru, visą savo esmę ir patalpinęs naujajame pavadinime „Vilnius Jazz Bar“. Šis bariukas kaip diena ir naktis skiriasi nuo Vilniaus/Islandijos gatvių barų, ypač kai iš ten, iš istorinės sostinės džiazo vietos, buvusio „Žinijos“ draugijos pastato, po nemenko skandalėlio dingo „Vėjų“ baras. Tiesa, jis traukė jaunesnę prie džiazo ir bohemos linkstančią publiką, o štai Rūdninkų gatvelės džiazbaris orientuojasi į solidesnį stažą patyrusį klausytoją/lankytoją.

5

Džiazo plokštelės niekur nedingo. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kai jaukioje prietemoje patyręs džiazmenas paliečia pianino klavišus, o už baro plušantis barmenas suplaka kokteilį ar įpila putojančio („Guinnessas“ - 4 eur ) patogiai atsilošęs minkštasuolyje gali greitai pamiršti dienos rūpesčius. Tačiau nors čia ir skamba gyvas džiazas, o atmosferiniame kiemelyje vasarišku oru didžėjai kartais groja vinilinių džiazo plokštelių setus, nereikia apsigauti – džiazas yra tik viena iš baro šeimininko Deimanto aistrų.

8

Dvi baro šeimininko Deimanto aistros - džiazas ir futbolas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kita – futbolas. Ir jei tik kam kils klausimų, kur galima kiek ramiau, žmonių, besigaudančių muzikos ir futbole ratelyje pažiūrėti naująjį Čempionų lygos sezoną, ko gero, „Vilnius Jazz Bar“ būtų viena tinkamiausių sostinės vietų.

Pasižvalgymai po „Vilnius Jazz Bar“. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

4

 6

7

9

10

11

12

13

14