Antakalnis: requiem M.Oginskio gatvės medinukui

Antakalnyje, M.Oginskio gatvėje, septynioliktu numeriu pažymėtas medinukas laukia savo transformacijos pradžios. Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose skelbiama, kad šis namas po rekonstrukcijos virs trijų aukštų daugiabučiu su anstatu.

Kaip matyti iš daugiau nei kuklios vizualizacijos, iš pirmykštės namo išvaizdos beveik nieko neliks – medinukas virs gana moderniu daugiabučiu.

1

M.Oginskio gatvės medinukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Adresu M. K. Oginskio g. 17 esantis vienbutis gyvenamasis namas numatomas rekonstruoti į 14-os butų daugiabutį. Po kovo mėnesio pabaigoje vyksiančio viešo projekto aptarimo jį vertins ir savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius.

Pagal galiojantį Vilniaus miesto bendrąjį planą, projektuojamas sklypas patenka į intensyvaus užstatymo gyvenamąsias teritorijas: mišrios teritorijos, kuriose dominuoja gyvenamoji veikla (daugiaaukštė daugiabutė gyvenamoji statyba) kartu su jos aptarnavimui reikalinga socialine, paslaugų ir kita infrastruktūra, - rašoma savivaldybės puslapyje. - Mažosios bendrijos „Sostinės architektai“ (arch. Sigitas Kasteckas) suprojektuotas 3 aukštų su antstatu pastatas neviršija gretimų kvartalų foninio užstatymo aukščio – aplinkinėje teritorijoje vyrauja daugiabučiai gyvenamieji 3–5 aukštų namai.

  

Planuojamo daugiabučio aukštis – iki 16 m. Jis iškils rekonstravus vienbutį gyvenamąjį namą. Sklype esantį pagalbinį ūkio pastatą su gyvenamosiomis patalpomis numatyta nugriauti. Patekimas į sklypą išlieka šiaurės vakarų pusėje, o pietinėje žemės sklypo dalyje projektuojama vaikų žaidimų aikštelė. Planuojamiems butams automobilių stovėjimas suplanuotas požeminėje automobilių saugykloje (12 vietų) ir prie įvažiavimo į automobilių saugyklą (2 vietos). Iš 14 butų 12-a bus trijų kambarių, 2 – dviejų”.

vizualizacija

M.Oginskio g.17 vizualizacija.

Šiandien M.Oginskio g.17 medinukas atrodo lyg nuskurdęs didikas – plika akimi galima įvertinti, kad savo laiku tai buvo gana prašmatnus medinis namas, o šalia jo gyvenantys žmonės tai ir patvirtina: namas klestėjo, kol buvo gyvi jo senieji šeimininkai, vėliau situacija ėmė keistis, būta ir dramų. Matyt kaip ir kiekvienas senesnis pastatas, taip ir šis – apgaubtas miesto legendų, kur gana sudėtinga atsekti, kur ir kokioje vietoje faktai aptraukiami spalvingomis, bet nebūtinai teisingomis detalėmis.

Šiandien gi namas, rodos, kartais priglaudžia gatvių klajoklius, savo gyvenimą praskaidrinančius svaigiaisiais gėrimais - „Dūdeliškių” ir panašių gėrimų butelių beveik šešių arų sklype mėtosi ne vienas, ir ne penki. Be jų – senos padangos, papuvę pernykčiai obuoliai, plytgaliai ir amerikietiškas pasididžiavimas (tiesa, visiškai praradęs prekinę išvaizdą) „Pontiac”.

Toks štai gyvenimas.

M.Oginskio gatvės nr.17  medinukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

 3

 4

   

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15