Ar sulauks prisikėlimo pamirštasis Žirmūnų fontanas?

Fontanai – vėl ant bangos. Praėjusią savaitę triukšmingai buvo atidarytas rekonstruotas Operos ir baleto teatro fontanas, į šventę buvo sukvietas nemenkas vilniečių būrys, kalbą rėžė sostinės meras Remigijus Šimašius, žiniasklaidą apskriejo spalvingos nuotraukos. 

Deja, šis sezonas – dar vienas miręs sezonas ne vienam kadaise vandenį vasarą purškusiam sostinės fontanui. Vienas tokių – Žirmūnų gale, kitoje buvusio restorano „Šaltinėlis” (dabar – prekybos centras „Iki”) stūksantis aptrupėjęs betono baseinas su aprūdijusiomis konstrukcijomis, iš kurių kadaise tryško vandens srovės. 

2

Užmirštasis Žirmūnų fontanas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kiek teko išniukštinėti iš vietos gyventojų, kadaise šiuo fontanu rūpinosi viena netoli fontano įsikūrusi įmonė, bet jai pakeitus veiklos kryptį, fontano reikalai dingo iš jos horizonto. Gaila, žinoma, bet turbūt ir ne jos reikalas užsiimti fontano gaivinimu bei priežiūra. Kaip turbūt tai galvos skausmo neturėtų kelti nei Vilniaus viešajam transportui (užmirštas fontanas yra šalia Žirmūnų troleibusų žiedo), nei prekybcentriui. Ar juo labiau naktiniam klubui „Malibu”. Štai ir stūkso pamirštasis Žirmūnų fontanas, o vietos gyventojai viliasi, kad kada iš čia bus išgriebti plaukiojantys buteliai, nuleistas užsistovėjęs vanduo, nuglaistytas (ar gal net plytelėmis išklijuotas) aptrupėjęs betonas ir vėl karštomis dienomos šaus į viršų vanduo.

Užmirštasis Žirmūnų fontanas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16