Beatričės gatvė: atsisveikinimas su dulkėtuoju Vilniaus centru

Sostinės Beatričės gatvė unikali – ne tik todėl, kad tokį pavadinimą ji turi vienintelė visoje Lietuvoje (gatvelė pavadinta netoliese gyvenusios dainininkės Beatričės Grincevičiūtės atminimui). 

Ilgus metus ši apie šimto metrų ilgio gatvelė tarsi simbolizavo devyniasdešimtųjų sostinę: iš vienos pusės prabanga, iš kitos – dulkės. Beatričės gatvelės apsupta šalia esančių pasilinsmino įstaigų – iki smuklių, kazino bei greito maisto restoranų – ranka paduoti.

3

Beatričės gatvė, 2018 m. vasara: paminklas litui. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O ir pačioje Beatričės gatvelėje ilgus metus veikė kiniečių restoranas, kurio durimis ir paminklu litui – ant langų masyviais skaičiais užrašyta dienos pietų kaina (10 litų) – dar ir praėjusiais metais netrukdomai galėjo grožėtis miestiečiai. 

1

Beatričės gatvė, 2019 m. vasara. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dabar gi dalis pastatų jau paslėpti po „užvalkalais”, ir, matyt, senus laikus menantys gamybiniai pastatai bei garažai bus paversti naujais projektais, kiemai išvalyti nuo šiukšlių ir „kitokia” centrinio Vilniaus dalis taps kur kas patrauklesnė, bet su mažesniu vadinamosios afmosferos, kuomet klydinėjant per kiemus nugara šiaušiasi nuo malonaus šiurpuliuko, koeficientu. 

2

Beatričės gatvė, 2019 m. vasara. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dar prieš metus užsukome į Beatričės gatvės kiemus (tiesa, vienintelis oficialus adresas – Beatričės g.1A yra toje pusėje, kurioje kyla atsinaujinanti „Neringa”, o mes užsukome į A.Jakšto ir A.Vienuolio gatvių „valdas”), ir štai dabar, sulaukę progos, dalinamės vaizdeliais. Kas žino, galbūt per kitą vizitą Beatričės gatvė ir jos kiemai atrodys jau kitaip.

Beatričės gatvė, 2018-ųjų vasara. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

5

6

8

9

10

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23