Vilnius po tiltu: Grybauskaitė, ultras, šėtonas

Koks jis, gyvenimas sostinės patiltėse? Galbūt nemažai miestelėnų yra susidarę ne kokį įspūdį, tačiau po nuošalesniais tiltais, po kuriais neveda pasivaikščiojimų takai, gali išvysti ne tik bambalius, švirkštus, šiukšles ar tai, kas lieka organizme nesuturėta. 

Savotiškai įdomi yra Lazdynų patiltės viena pusė (iš Lazdynų pusės) – savotiška kontrkultūros išraiškos erdvė ant masyvių tilto, per kurį bilda ir sunkiasvortis transportas, atramų. Ne tik kad įdomi, bet ir kiek bauginanti – nedaug kur Vilniuje pamatysi ant sienų išpieštus satanizmo ženklus, o čia jų yra gana sodriai. Ir ne tik simboliai, bet ir visas išpurkštas piešinys, prie kurio pridėta ir tragiškai savo gyvenimą baigusio norvegų juodmetalio grupės „Mayhem” vokalisto Pero Ygve Ohlino frazė: „Only black is true, only death is real”. 

8

Po Lazdynų tiltu. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau juodmetalio gerbėjai nėra vieninteliai įsiamžinę šioje vietoje: čia išvysime ir Vilniaus „Žalgirio” ultrų pėdsakus, ir amerikiečių nu-metal dievų „Korn” žymes, nemažai įvairios paskirties „fuckų”. Ir štai, didžiausias netikėtumas – Lietuvos prezidentės Grybauskaitės pavardė. Kiek bandėme iššifruoti, taip ir likome nesupratę – kokiame kontekste. Įdomu? Mums – taip.

Po Lazdynų tiltu. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

2

3

4

5

6

7