„Kino” Vilniaus kiemuose

Turbūt dar puikiai prisimenate, kokį furorą ir naują susidomėjimo bangą britų grupe „Queen” ir jos dramatiško likimo vokalistu Freddie Mercury sukėlė visai neseniai didžiuosiuose kino ekranuose rodytas filmas „Bohemian Rhapsody”. 

Dabar gi kyla nauja susidomėjimo banga kitais popkultūros herojais – rusų roko grupe „Kino” ir jos lyderiu Viktoru Cojumi, tragiškai autoavarijoje žuvusiu 1990-ųjų rugpjūtį. Jam tebuvo 28 metai, tačiau jau buvo spėjęs tapti tikra „perestroikos” laikų ikona, kurio dainos tapo to laikmečio kartos – pasimetusios, ieškančios, kovojančios – himnais. 

Susidomėjimą V.Cojumi ir „Kino” atgaivino „Kino pavasaryje” rodomas režisieriaus K.Serebrinikovo filmas „Vasara”, pasakojantis apie dar tik pirmuosius į sceną žengiančius jaunojo V.Cojaus žingsnius ir visą to laikmečio, dar sovietiniame sąstingyje esančio, Sankt Peterburgo (tuometinio Leningrado) atmosferą. 

Kitąmet jau bus 30 metų, kai nebėra nei V.Cojaus, nei „Kino”, bet ant Vilniaus sienų dar gali išvysti užrašus ir šiandien virpinančias “kinošnikų”, jau pražilusių, pramegusių buityje, bet vis dar svajojančių apie Kelią, širdis.

1

„Kino” Gėlių gatvėje. Foto: Julius Baliutavičius.

2

„Kino” Panerių gatvėje. Foto: Julius Baliutavičius. 

3

 „Kino” A.P.Kavoliuko gatvėje. Foto: Julius Baliutavičius.