Amatų gatvelė: atsisveikinimas su senuoju Naujamiesčio užutekio “įvaizdžiu”

Naujamiesčio Amatų gatvelė, kartu su Švitrigailos gatve iš vienos pusės ir Naugarduko – iš kitos, sudaranti nediduką trikampį, ilgus metus buvo tarsi nepastebima industrinio Naujamiesčio dalis. 

Tačiau iš Naujamiesčio vis labiau traukiantis industrijai ir buvusiose dykvietėse dygstant gyvenamiesiems kvartaliukams, po padidinamuoju stiklu atsidūrė ir Amatų gatvelė, iki tol garsėjusi bene labiausiai duobėto vieškelio atkarpa, nemenka šunų vedžiojmo aikštele, savo kelias medinukais ir “kaimo mieste” atmosfera.

4

 Amatų gatvėlė: tarp miesto ir kaimo didmiesčio centre. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dabar gi Amatų gatvės apylinkėse verda dvejos statybos – praktiškai šimto metrų spinduliu vyksta gyvenamojo komplekso “N-Garden” ir verslo centro “Uptown Park” statybos, neatpažįstamai pakeisiančio šio savo laiku pašėlusio gyvenimo tempo nuošalėje buvusio Naujamiesčo užutekio landšaftą. Ir tai dar ne viskas.

 5

Garsusis duobėtas Amatų vieškelis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2019 m. vasario 8 d. pasirašė sutartį su Viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra ir pradeda įgyvendinti projektą „Viešosios erdvės tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje prie Amatų gatvės“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904-01-0011 .

Projekto tikslas – prisidėti prie palankių sąlygų verslo aplinkos plėtrai ir kūrimui, gerinant gyvenamąją ir investicinę aplinką pietinėje Vilniaus miesto teritorijoje. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą padidės gyventojų koncentracija šioje teritorijoje, o tai paskatins verslo kūrimąsi ir plėtrą, bei tikslinių grupių poreikių tenkinimo: pagerės sąlygos verslo kūrimuisi ir plėtrai, nekilnojamo turto vystymui bei jo kainų augimui, padidės gyvenamosios aplinkos kokybė, padidės gyventojų užimtumas. 

11

Gretai šios vietos pasikeis neatpažįstamai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Viešosios erdvės prie Amatų gatvės sutvarkymas, pritaikant ją gyventojams ir verslui apims, šiuos darbus: bus įrengtas naujas apšvietimas, paviljonas su viešuoju tualetu ir būtinais inžineriniais tinklais, poilsio erdvė, riedėjimo zona, pėsčiųjų takas, vaikų žaidimų aikštelė, sporto aikštelė su įranga, pasodinti nauji želdiniai, įrengti lietaus nuotekų tinklai, įrengta mažoji architektūra.

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“. 

Bendra projekto vertė – 764.551,21 Eur, iš jų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos 570.564,88 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos 50.343,96 Eur ir Savivaldybės biudžeto lėšos 143.642,37 Eur. Numatoma projekto pabaiga – 2021 metų spalio pabaiga.

1

 2

3

4

6

7

8

9

10

12

13

14

Amatų gatvelės nūdiena. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt