Liūdnasis Žvėrynas: Sėlių gatvės kankinys

Žvėrynas jau keliolika metų užima aukštą vietą sostinės prestižinių rajonų sąrašuose, tačiau žvelgiant iš kitos pusės, čia ir šiandien galima rasti atmosferinių, kvapą gniaužiančių vietų.

Čia laikas, rodos, yra sustojęs – lyg už lango virtų prieškarinio Vilniaus gyvenimas, o kartais – lyg ką tik pro jį būtų prasiritusi paskutinė Antrojo pasaulinio karo banga. 

Vienas tokių pastatų, kuris atrodo lyg apgriautas sunkiosios artilerijos sviedinių, bet vis dar gyvas – pažymėtas Sėlių gatvės 34-uoju numeriu: maldininkai, suplūstantis į Žvėryno Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią, kiekvieną kartą gali juo “gėrėtis” ir dūsauti, svarstydami, kas gi su juo nutiko. 

Galima tik spėti, kad šis Sėlių gatvės daugiabutis yra atsidūręs ne vieno “investuotojo” akiratyje, tačiau kaip, kokiu būdu buvo nuniokota didesnė dalis šio namuko, interneto džiunglėse rasti nepavyko. Bet gal žinote Jūs? Šiaip ar tip, namas dar gyvas – nors sklypas prieš jį atrodo neprižiūrimas, tačiau įvažiavimas į kiemą nuvalytas, bent jau viename lange degė šviesa. Štai taip Sėlių 34 atrodo dabar, 2019-ųjų sausį. Kaip ši vieta atrodys po dešimties metų?

1

2

3

4

5

6

7

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt