Partizaninis perbėgimas kiemais: Vokiečių į Pranciškonų gatvę

Senais laikais, kai dar iš miegamųjų rajonų važiuodavau į A.Mickevičiaus biblioteką Senamiestyje, ši trasa būdavo tarsi savotiškas atsakymas laukiniam, niekieno netrukdomam šėliojimui Karoliniškių draustinyje, su lankais, plunksnomis plaukuose, lauželiu ir ant jų kepamais lašiniais. O štai čia iš indėno galėdavai virsti miesto pasipriešinimo dalyviu, įjungdamas vaizduotę, kad partizaninis karas su stribais verda ne miškuose, o miesto gatvėse. Ech, ta vaikystė.

Ir kai tik pasitaiko proga, vėl smagu perbėgti iš Praciškonų gatvės į Vokiečių gatvę (arba atvirkščiai) tuo “slaptuoju” keliu, tik čia, žinoma, daug kas pasikeitę, jau ir galvą reikia palenkti, norint prasibrauti pro bromą, kuri vienoje pusėje yra 180 cm aukščio, o kitoje ar tik ne pusantro metro. Ši atkarpa nėra judri, tačiau jei nori nors truputį įkvėpti Senamiesčio romantkos ir primiršti kasdienius rūpesčius, šita vieta yra pats tas trumpam atitrūkti nuo šurmulio ir trumpam įjungti vaizduotę, pamiršti, kad kieme yra 2018-ieji, kad tu esi jau solidus žmogus.

Šį kartą tavo užduotis – atitrūkti nuo įsivaizduojamų persekiotojų, minančių tau ant kulnų nuo pat Rotušės, nepastebimai įsmukti į kiemą ties Vokiečių gatvės 24-uoju namu ir perbėgus per kiemą, sumėčius pėdas, išlįsti į Pranciškonų gatvę. Mes tau padėsime. Pradedam!

1

2

3

4

5

6

7

9

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20

21

22

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt