Kauno gatvėje dar vienas NT projektas

Kauno gatvė pamažu keičia savo veidą – savivaldybės tinklapyje paskelbti projektiniai siūlymai byloja apie dar vieną nekilnojamo turto projektą, dar labiau išstumsiantį ankstesnį industrinio Naujamiesčio įvaizdį.

Praėjusių metų žiemą paskelbta apie ambicingo projekto Kauno gatvėje planus, tačiau šiandien kol kas šioje vietoje būsimųjų statybų - nė pėdsakų. Tiesa, aplinka gerokai aptvarkyta. Kitiems Kauno gatvės projektams, tiesa, pradėtiems vystyti kone prieš dešimt metų, sekasi kur kas geriau: sunku įsivaizduoti, kad šiandieninių „Oslo namų", „Algirdo-Kauno" namų kvartalų, „Comfort Hotel" vietoje anksčiau buvo dykros. 

Kauno g. 32A pažymėtame sklype (Kauno ir Vytenio gatvių sankryža) turėtų iškilti penkių aukštų administracininio pastato ir gyvenamojo namo miksas. Statybą planuojama vykdyti vienu etapu. Pastato pridavimas taip pat bus vykdomas vienu etapu. Ateityje yra numatomas ir antras projekto etapas.

Bendrovės „Dalnoja” vystomo projekto bendras plotas – 5843 kv.m., čia, be administracinių patalpų, numatoma įrengti 46 butus.

 

Komercinėje dalyje projektuojama kabinetinė išplanavimo sistema su antresolėmis. Gyvenamojoje dalyje gyvenamosios patalpos su antresolėmis. Abi pastato dalys (t.y. komercinė ir gyvenamoji) turi atskirus įėjimus ir išėjimus, atskiras laiptines bei liftus. Abi dalis skiria skiriamoji siena. Pastato rūsyje projektuojamas požeminis parkingas skirtas 53 automobiliams, techninės patalpos-vandens įvado patalpa, šiluminiam mazgui, elektros apskaitai. Rūsyje įrengiamos ir patalpos dviračių saugojimui.

Butuose suprojektuoti gyv. kambariai, virtuvės, sanitariniai mazgai. Gyvenamojoje bei administracinėje dalyse šalia laiptinių projektuojami liftai. Liftų keliamoji galia 650 kg. Administracinėje pastato dalyje projektuojamas avarinis išėjimas atvirais evakuaciniais laiptais. Ateityje numatomas pastato išplėtimas Kauno gatvės išklotinėje, blokuojantis prie dabar projektuojamo pastato. Atviri evakuaciniai laiptai bus naikinami, įrengiant vidinę laiptinę. Esamas gamybinis pastatas šiuo metu neeksplotuojamas. Ateityje šį pastatą numatoma griauti bei jo vietoje statyti antrą administracinį pastatą – įgyvendinant statybos antrąjį etapą. Požeminis bei antžeminis parkavimas bus numatomas po likusia sklypo dalimi, tuo būdu racionaliau išsprendžiant automobilių stovėjimo vietų išsidėstymą sklype. Visi įėjimai į pastatą bei priėjimai prie liftų yra pritaikyti žmonių su negalia poreikiams.

kauno1

Būsimojo NT projekto Kauno gatvėje vizualizacija.

Sklype antžeminiame parkavime projektuojamos 36 automobilių vietos skirtos administraciniai pastato daliai. Požeminiame parkinge projektuojamos 53 parkavimo vietos. Iš jų 34 skirtos gyventojams, 19 skirtos administracinei daliai. Požeminiame parkinge gyventojų ir administracinių patalpų parkavimai atskirti siena ir šlagbaumais.

Aplink projektuojamą pastatą numatyta įrengti naujus pravažiavimus, pėsčiųjų takus žalias zonas. Pasodinti medžių ir dekoratyvinių krūmų. Vidiniame kieme numatytos kietosios dangos ir žalios zonos su reikiamo storio augalinių gruntų dekoratyviniems augalams ir gėlynams užveisti bei vaikų žaidimų aikštele .

Vidinis kiemas projektuojamas uždaras, skirtas tik namo gyventojams ir jų svečiams. Į kiemą patekimas galimas tik iš pastatų laiptinių ir per rakinamus vartelius iš Kauno g. pusės.