Naujininkai: kuo virs Sniego gatvės sporto mokykla

Ne vienas buvęs Naujininkų paauglys, nūnai tapęs verslininku, tarnautoju ar kriminalinės romantikos atstovu, braukia ašarą – Sniego gatvės pastatas, pažymėtas septintuoju numeriu, keičia ir savo išvaizdą, ir paskirtį. 

Ilgus metus šis sporto paskirties pastatas, glaudęs ir siuvėjus, ir imtynių bei kovinių sporto šakų entuziastus („Pelėdos” vardas šventas ne vien reiveriams, lankiusiems nugriautuose Profąsungų rūmuose vykusius klubo „Pelėda” vakarėlius, bet ir to paties pavadinimo dziudo klube Sniego g.7 besitreniravusiems jaunuoliams) buvo tarsi savotiška salelė, įsiterpusi tarp Naujininkų pradžios daugiaaukščių ir pirmųjų pataisos namų.

snieg1

 Sniego g.7 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bet laikai keičiasi – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai siūlymai byloja apie naują būsimą Sniego gatvės septintuoju numeriu pažymėto namo gyvenimo etapą. O ir čia vykstantys veiksmai byloja, kad rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėję.

sniego71

 Sniego g.7 rytoj. Vizualizacija.

Kaip keisis Sniego g.7? Numatoma „įveiklinti” palėpę ir tuo pačiu pastato plotą nuo 1282 kv.m praplėsti iki 1530 kv.m. Namo paskirtis skaidoma į dvi dalis – paslaugų (bendras plotas – beveik 882 kv.m.) ir gyvenamosiospaskirties (bendras plotas 840 kv.m.).

Antrame aukšte be pastogėje numatoma įrengti dešimt butų. Cokoliame aukšte yra suprojektuota siuvykla, pirmame aukšte numatomos paslaugų paskirties patalpos, tačiau kol kas nėra aišku, kokios paslaugos čia bus teikiamos. 

Taip pat, kadangi pastate planuojami butai, kieme turėtų atsirasti ne mažesnė nei 50 kv.m. vaikų žaidimo aikštelė bei vieta vyresnio amžiaus namo gyventojų poilsiui. 

Projekto vystytoju nurodoma bendrovė „Sniego septyni”.

Pastatas Sniego g.7. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

snieg2

snieg3

snieg4

snieg5

snieg6

snieg7

snieg8