Karoliniškės: judesys „Saturne”

Gana netikėta žinia – Karoliniškų-Viršuliškių pasienyje įsikūręs prekybos centras, iki šiol dažnai vadinamas senuoju „Saturno” vardu, ėmė rodyti tam tikrus gyvybės ženklus. 

Tiesa, kalbama ne ape visą kompleksą, o apie tą dalį, kurioje savo laiku buvo įsikūrusi maisto prekių parduotuvė (čia savo laiku laimę mėgino ir „Iki”, ir „Rimi”, bet jau ne vienerius metus šios patalos stūkso tuščios) bei mįslingąjį „stiklainį” - statytą, bet taip ir neįveiklintą, bei pavertusį „Saturną” savotiška architektūrine aplinkinių kvartalų „įžymybe”.

sat2

 „Saturnas” šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Panagrinėjus savivaldybės puslapyje projektinius siūlymus, skelbiančius apie pastato, esančio A.P.Povilaičio g.20, rekonstrukciją, aiškėja, kad buvęs „Saturnas” taikosi į dvi kryptis – šalia tradicinės prekybinės sferos, taip pat bus orientojamasi ir į sandėliavimą.

Skelbiama, kad esamame prekybos paskirties pastate naujai projektuojamos ir rekonstruojamos patalpos, užstatant ant esamų dviejų aukštų trečią aukštą. Pagrindiniai įėjimai į naujai projektuojamas patalpas formuojami pietinėje sklypo dalyje ir vakarinėje, esamų įėjimų vietose.

sat1

 „Saturnas” šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pirmame aukšte naujai įrengiamos prekybos patalpos smulkioms parduotuvėms ir bendrosios patalpos – sanitariniai mazgai, laiptinė, keltuvas, vestibiulis. Antrame ir trečiame aukštuose įrengiamos septynios sandėliavimo paskirties patalpos su bendrosiomis erdvėmis bei pagalbinėmis patalpomis ir sanitariniais mazgais. Be to, kadangi sklype esamos žalios zonos nesudaro sklypo ploto 15%, skirtų visuomeninės ir prekybos paskirties teritorijoms, todėl rekonstruojamo prekybos paskirties pastato 2-o aukšto stogo dalis apželdinama papildomai (viso iki 15%).

Rekonstruojamoje esamo pastato dalyje keičiama dalies patalpų paskirtis iš prekybos į sandėliavimo paskirtį antrame aukšte (395 kv.m). Didinamame pastato plote taip pat numatoma sandėliavimo paskirtis: antrame ir trečiame aukštuose. Pirmame aukšte paliekama prekybos paskirties (viso 1491 kv.m) ir sandėliavimo paskirties (viso 1378 kv.m) patalpos.

saturnas1

 Ateities  „Saturnas”. Vizualizacija.

Pažymima, kad esamo prekybos paskirties pastato A. J. Povilaičio g. 20 dalis pagal 2003 08 21 Nr/1208/03-0786 gautą statybos leidimą išlenda į A. J. Povilaičio g. 18 sklypo dalį. Savavalinės statybos metu prekybos paskirties pastato užstatymas padidėjo 93,98 kv.m. ir dar daugiau išlindo už sklypo ribų į sklypą A. J. Povilaičio g. 18. Siekiant įteisinti savavalinę statybą, UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ (ši bendrovė ir yra projekto užsakovė) išsinuomavo A. J. Povilaičio g. 18 sklypo dalį (471 kv.m) , kurioje naujo pastato statyba galima, nes rengiant ankstesnį rekonstrukcijos techninį projektą gauti A. J. Povilaičio g. 18 sklypo bendranuomininkų sutikimai.

saturnas2

 Ateities  „Saturnas”. Vizualizacija.

Privažiavimai prie rekonstruojamo statinio išlieka esami iš A.J.Povilaičio gatvės ir iš Laisvės pr. Rekonstruojamo pastato rūsyje projektuojamos 23 parkavimo vietos, o sklypo ribose – dar dvi vietos.