Naujoji Vilnia: centrinėje dalyje iškils ne tik „Lidl”

Naujosios Vilnios centrinėje dalis (teritorijoje šalia geležinkelio stoties) siaučia tikras permainų vėjas. Nuo žemės paviršaus pernai dingo apleistas restoranėlis – jo vietoje iškils „Lidl” prekybos centras. Tačiau tai ne vienintelės permainos šioje rajono dalyje – kraštovaizdį turėtų papildyti ir trijų aukštų administracinis pastatas. 

 Patyrinėjus savivaldybės puslapyje paskelbtus projektinius pasiūlymus galima pamatyti, kad būsimas pastatas iškils Priekalo g. 11 – čia dabar stovi apleistas medinis namas, kurio sieną dažnai naudojama kaip skelbimų lenta. Čia pat – ir prekybos centras „Maxima”, įsikūręs buvusiame „Druagystės” kino teatre. Tad galima teigti, jog vienoje Pergalės gatvės pusėje iškilus „Lidl”, o kitoje – administraciniam pastatui, ši Naujosios Vilnios dalis, ko gero, iš pradžių bus sunkiai atpažįstama ir rajono senbuviams. 

vilnia1

Taip turėtų Pergalės ir Priekalo g. teritorija. Projekto vizualizacija.

Šalia „Maximos” planuojamas administracinis pastatas, lyginant su Konstitucijos prospekto milžinais, bus nedidukas – jo bendras plotas sieks 461 kv.m, iš kurių prekybos salei bus skirta 115 kv.m. Numatoma, jog čia dirbs 33 žmonės. Projekto autorius - architektas Maksimas Zacharovas, statytojas - bendrovė - „Vilniaus Skalsa".

vilnia2

Būsimasis administracinis pastatas su prekybos sale. Projekto vizualizacija. 

13 vietų (antžeminis parkavimas) numatoma kaimyniniame Priekalo g. 9 sklype, gautas šio sklypo savininko (nuomininko) rašytinis sutikimas, pažymima projektiniuose siūlymuose. Viso kaimyniniame sklype projektuojamos 21 vietos, iš jų trylika – Priekalo g.11 pastatui, o 8 vietos – perspektyviniam Priekalo g.9A pastatui, kurio prekybos salių plotas galės siekti iki 240 kv.m. Vadinasi, galima prognozuoti, kad Naujoje Vilnioje atsiras savotiškas „prekybos kvartalas”. 

vilnia3

Teritorijos planelis.

Priekalo g.11 numeriu pažymėtas medinis namas buvo pastatytas 140 metais, ir šiandien o fizinis nusidėvėjimas siekia 80 proc.

vilnia4

 Toks Naujosios Vilnios centrinės dalies kraštovaizdis taps praeitimi. Foto: Google Street View.

Smetonos Gastroles 2020