Lazdynėliai: kaip griozdiškas namas virs tribučiu

„Aš nupirksiu tau namą/Didelį, gražų/Su balkonu ir langu/Ir netgi garažu”, - šios kadaise itin populiarios grupės „Requiem” dainos vizualizacijomis galėtų puikiai pasitarnauti dar prieš keliasdešimt metų tarp labiau pasiturinčių Lietuvos gyventojų siautusios mados – didžiulių gyvenamųjų namų nuotraukos. 

 Nors kai kuriose šalyse yra gana populiarus šeimyninio namo modelis (sulig kiekviena į šį namą įsikeliančia artimų giminaičių šeima namas ūgteli dar vienu aukštu), tačiau, panašu, Lietuvoje, toks modelis vargu ar prigis. Tad ką daryti su pernelyg dideliu namu? 

neu3

Namas Neužmirštuolių gatvėje. Projektinių siūlymų iliustracija.

Lazdynėliuose, Neužmirštuolių gatvėje esančio namo (teisingiau – vieno iš nemenko namo korpuso) šeimininkas nutarė namą rekonstruoti, išskaidant jį į butus. Bent jau rekonstruoto namo vizualizacija atrodo pakankamai šiuolaikiškai ir įdomiai. O štai kas rašoma projektiniuose pasiūlymuose, paskelbtuose savivaldybės puslapyje: „Esamas vieno buto gyvenamasis namas yra griozdiškas ir neatitinka šiuolaikinių vienbučio namo poreikių. Gavus pastatyto namo autoriaus bei priblokuoto pastato valdytojo sutikimus, derinantis prie esamų fasadų, pastatas šiltinamas, perplanuojamas vidus, keičiamos angos, pristatoma laiptinė. Esamas pastatas yra juostinių pamatų, gelžbetoninių konstrukcijų su medine gegnių stogo konstrukcija.

neu4

Namas Neužmirštuolių gatvėje. Projektinių siūlymų iliustracija.

Fasade vietoje kai kurių langų formuojamos įėjimų angos. Keturaukštis butas skirstomas į atskirus butus, todėl centrinė laiptinė paliekama tik viename dviaukščiame bute. Vertikalus ryšys tarp butų – per pristatomą laiptinę. Pastato viduje rekonstrukcijos metu naikinamas esamas vidaus baseinas. Jo vietoje formuojamos pirmo aukšto svetainės pažemintos grindys, kas suteikia papildomą patalpos aukštį. Rūsio patalpos formuojamos į nedidelius sandeliukus priskiriamus butams”. 

neu1

 

Taip griozdiškas trijų aukštų su mansarda namas (390 kv.m.) turėtų virsti į tris butus – 114 kv.m., 183 kv.m ir 91 kv.m. ploto.

neu2

Taip turėtų atrodyti namas po rekonstrukcijos. Vizualizacija.