Naujoji Vilnia: gėlininkystės stotis ruošiasi permainoms

Naujoje Vilnioje, Kučkuriškėse, įsikūrusi bendrovė „Lauko gėlininkystės bandymų stotis”, gerai žinoma sodinukų mėgėjams, ruošiasi pokyčiams – tai paaiškėjo po savivaldybės puslapyje paskelbtų projektinių siūlymų, kuriuose kalbama apie administracinio pastato rekonstrukciją. 

Projekto vizualizacijos atrodo įdomiai – panašu, kad bendrovė ketina kiek praplėsti savo veiklos sritį, apie ką ir užsimenama projektiniuose siūlymuose. 

„Šiuo metu sklype vykdoma veikla – gėlininkystė-medelynas – dėl populiarėjančios prekybos internetu ir konkurencijos pritraukia vis mažiau lankytojų ir pirkėjų. Mažėjantis lankomumas verčia spręsti verslo patrauklumo ir žinomumo klausimą”, - rašoma projektiniuose siūlymuose. 

Daugiau nei septynių hektarų plote esančioje vaizdingoje vietoje stūkso dvidešimt septyni statiniai – daugiausia šiltnamių. Didžiausias statinys – administracinis pastatas, užimantis 1314 kv.m. plotą. Jis po rekonstrukcijos turėtų virsti „tradicinės sodybos kompleksu šiuolaikinės architektūros interpretacijos pavidale”. Projektiniuose siūlymuose užsimenama, kad administracinio pastato rekonstrukcija padės praplėsti jo panaudojimo galimybes, tiesiogiai susijusiomis su „žemės ūkio augalininkystės plantacinio užsodinimo veikla”.

Projekto vizualizacijos

koje1

koje2

koje3

koje4