„Lidl” vėl bando: medžių Nemenčinės plente išliks daugiau

Nors prekybos tinklo „Lidl” mėginimas ateiti į Nemenčinės plento miškingąją teritoriją sulaukė galingo pasipriešinimo, prekybininkai rankų nenuleido. 

Vilniaus savivaldybės puslapyje pateikti patobulinti prekybos centro, planuojamo Nemenčinės plento 15 ir 15 H skypuose projektiniai pasiūlymai. 

Priminsime, kad žiniasklaidoje „Lidl” ketinimai Nemenčinės plente statyti prekybos centrą sulaukė nemenko atgarsio – antakalniečių bendruomenę papiktino ketinimas iškirsti ne taip jau mažai brandžių medžių. Dabar gi projektiniuose siūlymuose rašoma, kad sklypo užstatymas suprojektuotas maksimaliai išsaugant esamą kraštovaizdį. Pastatui ir automobilių stovėjimo aikštelei parinkta vakarinė teritorijos dalis, kur beveik nėra vertingų medžių. Užstatomame

sklypo plote yra tik 5 saugotini medžiai, kurie turi būti kertami. Tačiau 88 vnt. saugotini medžiai sklypo ribose yra išsaugomi”. 

Projektiniuose siūlymuose taip pat rašoma, kad gatvės rekonstravimo darbai atliekami Nemenčinės plento atkarpoje ties Rato gatve. Nemenčinės plento kategorija - B1, Rato g. - D2.

Rekonstruojamame ruože įrengiamas įvažiavimas su lėtėjimo juosta ir išvažiavimas be lėtėjimo juostos į planuojamą prekybos centrą adresu Nemenčinės pl. 15 ir 15H. Šios įvažos projektuojamos siekiant išsaugoti kuo daugiau medžių, bei kuo mažiau pažeisti esamą šlaitą.

Kairiajam posūkiui į Rato g. projektuojama papildoma eismo juosta. Išvažiuojančios transporto priemonės iš Rato g. galės sukti tik į dešinę pusę. Apsisukimas norintiems važiuoti į Nemenčinės pusę yra O. Milašiaus gatvėje už 340 m. Šis sprendinys pasirinktas, siekiant nepabloginti, nesukelti spūsčių Nemenčinės plentu važiuojančiam transportui.

Reguliuojama pėsčiųjų perėja projektuojama už Rato g. sankryžos 25 m, siekiant išsaugoti šalia sankryžos augančius ąžuolus. Viešojo transporto stotelė įrengiama toje pačioje vietoje.

Bendras pėsčiųjų ir dviračių takas projektuojamas planuojamo prekybos centro pusėje nuo O. Milašiaus g. iki Svajonių gatvės. Tako apšvietimas bus projektuojamas techninio projekto rengimo metu. Takas pradžioje ir pabaigoje sujungiamas su esamais takais. Nuo stotelės, iki pėsčiųjų perėjos bendras pėsčiųjų ir dviračių takas projektuojamas 2,50 m pločio, nes platesnio tako įrengti nėra galimybės dėl esamų saugotinų medžių. Už pėsčiųjų perėjos takas numatomas 3,50 m pločio. Projektuojamo tako danga - asfaltas.

Bendras sklypų, kuriuose turėtų atsirasti prekybos centras, plotas – 7900 kv.m., prekybos centro užstatymo plotas – 2100 kv.m. Numatoma įrengti stovėjimo aikštelę 57 automobiliams.

Projekto vizualizacijos.

lidl1

 lidl2

 lidl3

 lidl4

 lidl5