Centro poliklinika ruošiasi permainoms pamatyk ir įvertink

Centro poliklinikos pagrindinis pastatas, geriau žinomas tiesiog kaip Pylimo poliklinika (Pylimo g.3) ruošiasi gerokai pakeisti savo veidą. 

Savivaldybės puslapyje pateikti projektiniai siūlymai ir vizualizacijos byloja – Pylimo ir K.Kalinausko gatvių sankryža gerokai pasikeis. 

Centro poliklinikos pastatų ansamblį, kurį sudaro 1940 metais pastatytas pagrindinis pastatas (2 aukštų, su keturšlaičiu raudonų čerpių stogu, bendras plotas 2816 kv.m) bei 1987 metais pastatytas keturių aukštų priestatas (su plokščiu stogu, vietomis turinčiu šlaitinius intarpus, bendras plotas 2713 kv.m), papildys dar vienas priestatas. 

Užmojis nemenkas – priestatas turėtų būti keturių aukštų, su požemine automobilių aikštele. Pirmas aukštas - dalinai įrūsintas. Projektiniuose pasiūlymuose nurodomas apytikslis naujojo priestato plotas - kiek daugiau nei 3 tūkst. kv.m. 

pylimas1

Taip turėtų atrodyti Centro poliklinika po rekonstrukcijos. Projekto vizualizacija.

Per sklypą yra svarbios pėsčiųjų jungyts jungiančios du skverus ( Reformatų ir Petro Cvirkos). Planuojamo priestato vietoje yra F.Zappa paminklas, turistų mėgstama ir dažnai lankoma vieta. Įvertinus sudėtingą urbanistinę/gamtinę situaciją, pasirinkta, pastatą pritraukti prie Kalinausko g. taip atstatant perimetrinį Kalinausko- Palangos g. užstatymą. Atsižvelgiant į 1987 m pastato poziciją bei skverų įtaką Pylimo g. užstatymo išklotinei (perimetrinio užstatymo trūkiai), pasirinkta nuo jos naująjį priestatą atitraukti tiek pat, kiek ir 1987m priestatą, taip apjungiant visą poliklinikos pastatų kompleksą į vientisą architektūrinį tūrį. Tokiu būdu Pylimo g. perspektyvos iš esmės nepasikeistų, o matomas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas neprarastų savo dominavimo, rašoma projektiniuose siūlymuose.

pylimas2

Naujojo Centro poliklinikos priestato projekto vizualizacija.

Sklype pastačius priestatą, bus išlaikomi esami pėsčiųjų ryšiai tarp skverų, išlaikomas ir esamas įvažiavimas iki esamų stovėjimo vietų sklypo viduje. Siūloma perkelti F. Zappa paminklą prie Pylimo g. stotelės esančioje žalioje zonoje, gerai matomą nuo pagrindinio poliklinikos įėjimo. Šiam siūlymui jau pritarė autoriaus K.Bogdano autorinių teisių paveldėtojas (K.Bogdanas jaunesnysis) ir pastatymo iniciatorius S.Paukštys, pažymima projektiniuose siūlymuose.

Pastate be konsultacinių kabinetų, kurių numatyta 20, numatoma daug procedūrinių kabinetų (visas trečiasis aukštas skirtas fizinei medicinai ir reabilitacijai), echoskopijoms, kineziterapijai ir pan. Taip pat, dalis kabinetų skirta administracijai, pasitarimų kambariams. Priestatas darniai įjungiamas į jau esamo veikiančio pastato funkcinę schemą, papildo trūkstamos funkcijos patalpomis.

pylimas3

Naujojo Centro poliklinikos priestato projekto vizualizacija.

Prie esamo pagrindinio poliklinikos pastato, priestatas jungsis dviem stiklo koridoriais (antrame ir trečiame aukšte, į būsimą įrengtą pastogę), kurių pakėlimas virš žemės leidžia išlaikyti susiformavusias pėsčiųjų jungtis. Iš Kalinausko g. pusės palikta įvaža po pastatu (bromas), kuriuo bus galima pasiekti esamas automobilių stovėjimo vietas ir įvažiuoti į automobilinį liftą. Čia taip pat numatyti įėjimai į naująjį priestatą (konferencijų korpusą bei antrojo aukšto koridorių).

Pagrindinis pastato įėjimas – pirmąjame aukšte, iš Pylimo/Kalinausko g. sankryžos pusės. Taikantis prie reljefo, esamų šaligatvių suformuojamų aukščių, išsaugoma galimybė žmonėms su negalia patekti į priestatą be pandusų. Viduje numatyti du liftai, tualetai žmonėms su negalia, mamos ir vaiko kambarys ir kitos patalpos pritaikančios pastatą visoms žmonių grupėms, rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Projekto statytoju nurodoma viešojį įmonė „Centro poliklinika”. Poliklinikoje yra prisirašę 133 875 gyventojai (2017 m. gruodžio mėnesio duomenys), kasmet sulaukiama apie 100 tūkstančių vizitų, numatoma aptarnauti 22 tūkst. žmonių.