Būsimoji Pilaitės mokykla lyg saldainis akims

Naujos mokyklos Pilaitės rajone, Tolminkiemio gatvėje, statybos planai vis labiau tampa konkretūs. Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai – dar vienas rimtas žingsnis pirmyn.

Tiesa, adresas būsimai mokyklai dar nesuteiktas, tačiau pateikti planai ir vizualizacijos matyt ne vieną moksleivio tėvą privers aiktelėti iš susižavėjimo.

Numatoma, kad keturų aukštų gimnazijos, kurioje galės mokytis iki tūkstančio vaikų, bendras plotas sieks 14 tūkst. kv.m. Gimnazijoje numatoma įrengti 94 kabinetus.

pilaite1

Būsimoji Pilaitės mokykla. Projekto vizualizacija.

„Sklypo centre numatomas aptvertas kiemas skirtas sportui ir rekreacijai. Kieme numatomas stadionas, krepšinio ir tinklinio aikštelės bei rekreacinė lauko erdvė su terasa. Šiaurinėje sklypo dalyje formuojamas viešos prieigos skveras, skirtas Pilaitės bendruomenei. Čia perkeliama reljefinė dviračių trasa, riedlenčių parkas, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės. Skveras formuoja žaliąją jungtį tarp gyvenamųjų namų kvartalų ir tęsia bažnyčios kiemo prieigas, - rašoma projektiniuose siūlymuose. - Pirmas aukštas programuojamas atviras visuomenei ir vietos bendruomenei. Jame veikia daug skirtingų funkcijų - technologijų laboratorijos, multifunkcinė renginių salė, sporto klubas ir biblioteka. Visos šios funkcijos turi prieigas iš gatvės ir gali veikti autonomiškai. Įėjimų iš gatvės sprendimas didina gatvės gyvybingumą, gyventojams sukuria galimybes naudotis mokyklos suteikiamomis viešos prieigos funkcijomis. Gatvių perimetras ir pirmas gimnazijos aukštas įgauna skirtingų charakterių ir tampa aktyviai naudojamas, įgyja miestui būdingų bruožų, skatina praeivių santykį su vykstančiomis veiklomis, mažina mokyklos, kaip uždaros institucijos, įvaizdį. Pastatas naudojamas ir po pamokų – vakarais ir savaitgaliais, kai ištuštėja klasės. Planuojama, kad mokykloje laboratorijų, bibliotekos bei sporto salėmis naudosis ir vietos gyventojai”.

pilaite2

Būsimoji Pilaitės mokykla. Projekto vizualizacija.

pilaite3

Būsimoji Pilaitės mokykla. Projekto vizualizacija.

pilaite4

Būsimoji Pilaitės mokykla. Projekto vizualizacija.