Į Naujininkus atkeliauja mega NT projektas

Naujininkuose turėtų užvirti rimti statybų darbai. Pelesos g.3 teritorijoje, anksčiau garsėjusioje kaip „stiklininkų kampelis”, ketinama vystyti nemenką neklnojamo turto projektą. Iš savivaldybės puslapyje pateiktų projektinių pasiūlymų aiškėja, kad čia turėtų atsirasti šešių aukštų administracinis pastatas bei keturi 1-9 aukštų gyvenamųjų namų korpusai. 

Skaičiai gana įspūdingi: administracinio pastato bendras plotas – beveik 20 tūkstančių kvadratinių metrų. Keturių gyvenamų bendras plotas – 23 tūkst. 716 kv.m. Iš viso planuojama įrengti 257 butus. Projekto statytoju nurodoma bendrovė „Vilniaus stiklas”,o projektuoju – įmonė „Unitectus”.

pelesa1

 Projekto vizualizacija. 

Sklype projektuojami du pastatai – administracinės ir gyvenamosios paskirties. Administracinis pastatas numatytas kaip „buferis“ nuo geležinkelio, o už jo – gyvenamosios paskirties pastatas. Gyvenamosios paskirties zonoje formuojamos privačios gyventojų bendruomenės erdvės. Abu pastatai turi požemines automobilių saugyklas, kuriose projektuojamas reglamentuotas automobilių saugojimo vietų skaičius, rašoma projektiniuose pasiūlymuose. 

Nesuformuotame sklype ties Pelesos ir Dzūkų gatvių sankryža (dabartinė automobilių stovėjimo aikštelė) siūloma įrengti naują viešą erdvę. Pastatų pirmuose aukštuose ties šia erdve planuojama įrengti komercines patalpas. Gyvenamosios paskirties pastatas projektuojamas iš keturių korpusų. Visi korpusai taisyklingų stačiakampių formų. Numatomi nuo vieno iki devynių antžeminiai aukštai ir vienas požeminis. Pirmo aukšto lygyje lauke projektuojamas įvažiavimo pandusas į rūsio aukštą. Pirmuose aukštuose šalia Dzūkų gatvės ir šalia planuojamos naujos viešos erdvės projektuojamos komercinės patalpos, sklypo gilumoje - butai.

pelesa2Projekto vizualizacija. 

Pirmo aukšto butai planuojami su privačiomis lauko terasomis. Aukštesniuose aukštuose planuojami dviejų ir trijų kambarių butai su balkonais. Tarp keturių korpusų numatytos privačios želdynų zonos su vaikų žaidimo ir sporto aikštelėmis, ramaus poilsio vietomis vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms. Administracinės paskirties pastatas projektuojamas taisyklingos stačiakampės („draugiškos statybai") formos, šešių antžeminių aukštų, dviem požeminiais aukštais. Pirmame aukšte numatomos komercinės patalpos ir pagrindinis įėjimas į pastatą. Pirmo aukšto lygyje lauke projektuojamas įvažiavimo pandusas į rūsio aukštus. Administracinė dalis projektuojama nuo antro aukšto. Projekte bandoma išvengti antžeminių automobilių saugojimo vietų, kuriama saugi, „žalia" ir rami zona sklypo gilumoje - skirta gyventojams, ne automobiliams. 

pelesa3

Projekto schema.

Įvažiavimai į požemines automobilių saugyklas planuojami iš Pelesos ir Dzūkų gatvių. Tarp pastatų formuojamos apželdintos medžiais kalvelės - kuriami vaizdai pro langus, pro kuriuos gyventojai galėtų stebėti gamtą (medžius) ir pailsinti akis. Pastatų fasadai projektuojami lakoniški iš trisluoksnių gelžbetonio sienų su „Reckli" technologijos faktūra ir aliuminio-stiklo konstrukcijos fasadinių sistemų. Administracinės paskirties pastato ir visų gyvenamosios paskirties pastato korpusų apdailinio betono elementai numatomi skirtingų atspalvių. Gyvenamosios paskirties pastatų fasadai projektuojami su balkonais, kurie yra su stumdomomis grotelėmis - kuriamas fasadų trimatiškumas.