Buvusi galerija taps viešbučiu

Permainos ateina į J.Basanavičiaus gatvės pradžią, į 4A numeriu pažymėtą pastatą, kuriame ilgus metus buvo įsikūrusi meno mėgėjams gerai žinoma „Maldžio galerija”.

Dabartinis pastatas savo amžių skaičiuoja nuo 2004 metų, tad vilniečiams gerai įsiminė dėl išsiskiriančios archiektūros kitų J.Basanavičiaus gatvės pradžios pastatų kontekste.

malz1

Taip atrodys J.Basanavičiaus g.4 A po rekonstrukcijos. Vizualizacija.

Dabar gi pastatas ruošiamas rekonstrukcijai ir savotiškai metamorfozei – anskčiau jis buvo kaip privačios galerijos, gyvenamųjų patalpų ir požeminio garažo miksu, o dabar dalis patalpų bus paverstos viešbučiu. 

malz2

Taip atrodys J.Basanavičiaus g.4 A po rekonstrukcijos. Vizualizacija.

„Pastato 1 ir 4 aukštuose projektuojamos viešbučio patalpos (apartamentai). 2 ir 3 aukštuose projektuojamos gyvenamosios paskirties patalpos (butai). Viešbučio paskirties patalpos sudaro 51% visų pastate esančių patalpų ploto, - rašoma savivaldybės puslapyje pateiktuose projektiniuose siūlymuose. - Rekonstruojant pastatą naudojamos esamos pastato ir požeminės automobilių saugyklos laikančiosios konstrukcijos. Esamos stogo konstrukcijos nekokybiškos, sunkiai pritaikomos ir yra keičiamos naujomis. Ant stogų iš vidinės kiemo pusės numatoma įrengti atsinaujinančios energijos šaltinius. Sklypas nuo gatvės pusės tvarkomas pagal esamos padėties sprendinius. Paliekamas esamas šaligatvio plotis, laiptai patekimui į pirmą aukštą nuo gatvės. Projektuojamas įvažiavimas pro bromą į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Žemės sklypas pietinėje dalyje yra apželdinamas, įvertinant po žeme esančią automobilių saugyklą, numatomas pakankamas gylis klomboms želdynų sodinimui. Sklype auga penki medžiai, projekto eigoje yra atliekamas medžių būklės įvertinimas. Pietinėje sklypo pusėje projektuojama vaikų žaidimų aikštelė. Paliekamas esamas patekimas į vidinį kiemą pro vartelius iš „MO” skvero”. 

Pastate numatoma įrengti 7 butus (bendras plotas – 947 kv.m) bei šešis viešbučio apartamentus (bendras plotas – 1012 kv.m), požeminiame parkinge – devynias vietas automobiliams.