Naujamiestis: bręsta pokyčiai prie Kinijos ambasados

Atsinaujinimo vėjai pūstels į Algirdo gatvę – šalia Kinijos esantys sandėliai bei garažai (Algirdo g.38) bus rekonstruoti ir Naujamiestyje iškils dar vienas administracinis pastatas - projekto užsakovu nurodoma bendrovė "Lietuvos eltika".

Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad pirmame pastato aukšte bus įrengta kavinė, konferencijų salė bei kitos administracinės (biurų) patalpos su pagalbinėmis patalpomis. Kituose – antrame, trečiame ir mansardiniame aukšte numatomos biurų patalpos su joms reikalingoms pagalbinėmis patalpomis sanitarinėmis patalpomis. Pastate bus įrengtas liftas.

algirdovizulka

Algirdo g.38. Projekto vizualizacija.

Iki XIX. a vidurio šiose vietose buvo mažai urbanizuotos priemiesčio žemės, kur vyravo daržai, o užstatymas buvo daugiausiai medinis. Tiek Algirdo, tiek Mindaugo gatvės pravestos formuojant reguliarų lygiagrečių gatvių Naujamiestyje tinklą link geležinkelio. Teritorija kaip ir nemažai kitos žemės prie dabartinės Kauno gatvės, priklausė grafui Tiškevičiui. 1903 m. Tiškevičius savo žemėje Kauno ir Mindaugo g. kampe įkūrė turgų, buvo pastatyta keli ūkinės paskirties pastatai ir gyvenamosios vilos tipo namas – dabartinis Algirdo g. 38 A administracinis biurų korpusas (3 aukštų su mansarda).

1938 m plane teritorija susmulkėjo į 5-6 sklypus. Po antrojo pasaulinio karo daugelis buvusių komercinės –ūkinės paskirties statinių buvo nugriauta.

algirdovizulka2

Algirdo g.38. Projekto vizualizacija.

Esamas pastatas (registrų centro išrašo duomenimis baigtas statyti 1952 m.) originaliai buvo 2 aukštų su mansarda. 1994 metais buvo kapitaliai rekonstruotas: pakeistos perdangos, stogas, dalinai fasadas bei padidintas tūris. ir įgavo šiandieninį vaizdą ir tūrį (3 aukštai su mansarda).