Žemųjų Panerių simbolis keliaus į nebūtį?

Panašu, kad per Antrąjį pasaulinį karą pastatyto kino teatrą ištiks „Žalgirio” stadiono likimas – Žemuosiuose Paneriuose, Vaduvos gatvėse stūksanti IKI parduotuvė (kuri ir yra buvęs kino teatras) bus nugriauta, o jos vietoje iškils to paties prekybos centro nauja parduotuvė. 

Bent jau tokį įspūdį galima susidaryti panagrinėjus savivaldybės puslapyje paskelbtus projektinius siūlymus, kuriuose ir rašoma, jog „esamą pastatą numatoma nugriauti”. 

ikisenas

Dabartinis IKI prekybos centras Vaduvos gatvėje, buvęs kino teatras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vaduvos gatvėje stūksanti IKI paduotuvė turi nelabai ilgą, bet gana turiningą ir įdomią istoriją. Antrojo pasaulinio karo metais, 1942-aisiais, netoli dabartinio Operos ir baleto teatro (maždaug toje vietoje, kur dabar yra gėlių kioskeliai) pastatytas kino teatras iš pradžių buvo skirtas Vermachto kareviams, todėl ir buvo vadinamas Kareivių teatru („Soldaten”), vėliau militarizuotas pavadinimas buvo pakeistas į „Helios” ir iki 1956 metų miestiečiai turėjo progą žiūrėti kino filmus Gedimino prospekte. 

Vėliau šis kino teatras buvo perkeltas į Žemuosius Panerius, kur, dar kartą pakeitęs pavadinimą į „Panerius”, nuo 1961 jau džiugino Žemųjų Panerių kinomanus. 

Rajono senbuviai pasakojo, kad praėjusio amžiaus pabaigoje šio pastato antrame aukšte vykdavo nemenko populiarumo sulaukdavusios diskotekos, o ir dabar buvęs „Soldaten” atrodo gana įdomiai ir atmosferiškai: čia gali užsukti ir į IKI, ir į vaistinę, o pabaigoje praverti ir bariuko duris. 

Naujos parduotuvės bendrasis plotas sieks 2943,35 kv.m., o prekybos salės plotas – 1069 kv.m. Projekte iš viso numatyta 51 automobilio stovėjimo vieta, rūsyje esančiame automobilių parkinge numatyta 41 automobilių stovėjimo vieta, taip pat 10 stovėjimo vietų, iš kurių 3 yra skirtos žmonėms su negalia, numatyta sklype.

Naujosios IKI Vaduvos gatvėje vizualizacijos.

iki1

 

iki2

 iki3

iki4