Į naują verslo centrą-gigantą įmerkti 52 milijonai eurų

„Technopolio“ biurų mieste įsibėgėja verslo centro NOVA statybos. Ozo verslo parke trečiadienį vyko sėkmingos statybų pradžios ceremonija. Beveik 52 mln. eurų vertės trijų korpusų statinio vietoje jau įkasti pamatai, o 2020-ųjų IV ketvirtį šio pastato statybas planuojama užbaigti.

„Sparčiai besiplečianti Vilniaus biurų rinka diktuoja sąlygas plėtotojams ir biurų kokybę kelia į kitą lygmenį. Vilniuje netrūksta talentingų specialistų, o turėdamas kokybiškus biurus miestas taps patrauklesnis užsienio įmonėms. Džiaugiamės prie plėtros galėdami prisidėti ir mes, nes ji padeda miestui augti bei pritraukti investicijas“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Technopolio“ grupės vadovas Keithas Silverangas.

„Iki šiol mūsų grupė didžiausią vertę kūrė smulkiajam ir vidutiniam verslui, todėl „Technopolio“ verslo parkuose dominuoja būtent tokie klientai. Tačiau Vilniaus pavyzdys rodo, kad mūsų koncepcija taip pat tinka ir stambioms įmonėms, tokioms kaip didžiausias NOVA nuomininkas – „Skandinaviska Enskilda Banken“ (SEB) grupė. Globalizacija ir konkurencija dėl talentų skatina verslus dirbti efektyviai, atsisukti į darbuotojus bei jų poreikius, dėl to platų spektrą kokybiškų biurų paslaugų užtikrinantys tiekėjai tampa vis naudingesni didelėms korporacijoms“, – priduria jis.

Technopolio biuru pastato NOVA vizualizacija1

Būsimasis verslo centro NOVA. Projekto vizualizacija.

„Investuok Lietuvoje“ paslaugų komandos vadovo Laisvio Makulio teigimu, modernūs biurai yra būtini Lietuvoje besikuriančios užsienio kapitalo įmonėms.

„Lietuvoje paslaugų centrų rinka yra jauna, dėl to augimo potencialas ateinančius penkerius metus išlieka didžiulis. Prie šio sektoriaus, kuris jau dabar sukuria apie 1,5 proc. BVP, augimo prisideda ir rinkos galimybė pasiūlyti ateinančioms ar besiplečiančioms įmonėms jų poreikius atitinkančią infrastruktūrą. Matome tendenciją, kad tvarių, galinčių pasiūlyti lanksčius sprendimus verslo centrų poreikis tik auga ir jau dabar yra jaučiamas pasirinkimo trūkumas, tad labai džiugu, jog vis sulaukiame naujų ir išskirtinių projektų, kurie tarptautinėms įmonėms padeda rasti kelią į Lietuvą“, – sako L.Makulis.

„Technopolio“ Lietuvos verslo regiono vadovė Lina Maskoliūnė pabrėžia, kad aukšta klientų aptarnavimo kultūra ir bendrovės unikali viso paslaugų paketo koncepcija lemia itin mažą jų kaitą biurų mieste – ji nesiekia nė procento visų klientų.

„Verslui neužtenka pasiūlyti tik kokybiškai įrengto biuro – bendrovės nori kurtis aplinką tausojančiuose ir ekologiškuose pastatuose, o plėtotojai turi pateisinti verslo lūkesčius. Mums biuras yra kur kas daugiau nei sienos – tai vieta kurti, bendrauti, kartu sprendžiant iššūkius, su kuriais susiduria pasaulis: klimato kaitos problemas, tvarų gamtos išteklių naudojimą, aplinkosaugą ir sveiką gyvenseną“, – kalba L. Maskoliūnė.

Technopolio biuru pastato NOVA vizualizacija2

Būsimasis verslo centro NOVA. Projekto vizualizacija.

NOVA įsikursiančio SEB grupės paslaugų centro vadovė Rūta Jasiulionienė atkreipė dėmesį, kad per daugiau nei dešimt veiklos metų sparčiai augo centro darbuotojų komanda, veiklos apimtis ir teikiamų paslaugų sudėtingumas. Todėl SEB grupės paslaugų centras siekia kurti tokią darbo aplinką, kuri prisidėtų prie sklandžios veiklos, o svarbiausia – užtikrintų darbuotojų gerovę.

„Ruošdamiesi įsikurti naujajame biure diskutavome su darbuotojais, atlikome jų apklausą ir įvertinome, ko reikia organizacijai bei komandai. Aiškiai pajutome poreikį įvairaus pobūdžio erdvėms – mūsų veiklai reikalingos ir vietos neformaliems ar nedideliems susitikimams, ir erdvės, kuriose galima maksimaliai atsiriboti nuo aplinkos, susikaupti. Taip pat atsikvėpti, pasirūpinti savimi, atgauti jėgas poilsio zonose. Pagrindinis mūsų siekis − kad visi čia jaustumėmės puikiai, kad naujieji SEB grupės paslaugų centro namai atitiktų komandos poreikius ir būtų geriausia, ką galime pasiūlyti esamiems ir būsimiems darbuotojams“, − kalba R. Jasiulionienė.

26 700 kv. m nuomojamo ploto NOVA bus pirmasis A+ energinės klasės biurų pastatas „Technopolis Ozas“ biurų mieste.  Pagal LEED Gold „New Construction“ reikalavimus suprojektuoto ir statomo biurų pastato generalinis rangovas – statybų bendrovė „Veikmė“.

Po NOVA užbaigimo Vilniaus „Technopolis Ozas“ pastatų nuomojamas plotas viršys 103 000 kv. m, o bendras darbo vietų skaičius juose sieks 8 000. Šiuo metu biurų mieste dirba apie 5 400 darbuotojų.