Nauji NT vėjai Šnipiškėse: kuriamas kvartalas Kintų gatvėje

Pastaraisiais metais nekilnojamo turto vystytojų ypač pamėgtos Šnipiškės turėtų pasipildyti nauju „šeimos“ nariu – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai naujo daugiabučių komplekso, iškilsiančio Kintų g.13, siūlymai. 

Projekto užsakovu/statytoju nurodoma beveik 65 arų sklypo Kintų gatvėje savininkė bendrovė „Karklita“, o projektą ruošia generalinis projektuotojas „ERINAR“ ir architektūros rengėjų – bendros Lietuvos ir Suomijos įmonės UAB „Architektūros linija“ ir MB Petkaus architektūros studija. Projekto autoriai ir architektai 2015 m. buvo atrinkti užsakovo privataus konkurso būdu iš 5 pateiktų architektūrinių pasiūlymų. 

Užstatymas sklype numatomas 2 aukštrų iki 10 m ir 4 aukštų iki 15 m aukštingumo statiniais. Užstatymo aukštingumas numatytas laiptuotai žemėjantis nuo Širvintų g. palei kurią numatyti 4 a. statiniai ir žemėjančiai link Ratnyčios g. ties kuria numatyti 2 a. statiniai. 

1

Būsimas NT projektas Kintų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Šiuo metu sklypo teritorija yra automobilių saugojimo aikštelė, aplinkine susisiekimo infrastruktūra neišplėtota t. y. gatvės su šaligatviais nesuformuotos, o esamas privažiavimai yra neasfaltuotos dangos. Teritorijoje numatytos perspektyvinės Ratnyčios ir S. Fino gatvės. 

Ties perspektyvine Ratnyčios gatve arčiau Skanseno teritorijos planuojami šeši atskiri kotedžai ir komercinės paskirties statinys ties sankryža su Daugėliškio gatve. Šie kotedžai urbanistiškai susmulkina tūrinę kompoziciją reaguojant į gretimybes, t. y. šalia dominuojančio smulkaus sodybinio užstatymo tendencijų, kadangi ši miesto teritorijos dalis perspektyviniuose planuose saugotina kaip kultūros paveldas. Šie kotedžai Ratnyčios gatvės išklotinėje projektuojami su dvišlaičiai stogais bei formuojamais kiemeliais tarp jų. Taip sustiprinama sodybinio užstatymo tipo su atskira posesija koncepcija.

2

Būsimas NT projektas Kintų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Bendra urbanistinio užstatymo koncepcija tarsi iš trijų skirtingų dalių, t. y. keturių aukštų daugiabutis gyvenamasis namas stambesnio perimetrinio užstatymo tipo tūris su plokščiu stogu ir antstatu išlipimui ant stogo, susmulkinto sodybinio tipo tūriai su dvišlaičiais stogais, atkartojantys tarsi Skanseno teritorijos motyvus ir pailgas uždaras vidinis kiemas, natūraliai įsiliejantis tarp šių tūrių kaip vientisa komplekso dalis.

Pagal orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu tiek namai, tiek kvartalas orientuoti rytų – vakarų kryptimis.

Numatomos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės bei mažosios architektūros elementai – suolai, šiukšliadėžes, klombos ir t.t. Ketinama pasitelkus landšafto specialistus suformuoti naujus žemaūgius ir vidutinio aukščio želdinius – medžius, krūmus ir kitus augalus.

Kadangi po visa kvartalo teritorija numatyta požeminė automobilių saugykla, įvažiavimas formuojamas iš Kintų (Širvintų) gatvės. Ant stogo numatyta galimybe namo bendrijai ir gyventojams įsirengti terasas. Kotedžuose suplanuoti trijų kambarių pirmajame aukšte (tarsi su galimybe turėti uždarus kiemelius) bei antrajame aukšte du trijų kambarių butai su aukštomis lubomis ir balkonais.

Iš viso kvartale bus 144 butai, požeminiame aukšte suplanuota 150 vietų automobiliams.

3

Būsimas NT projektas Kintų gatvėje. Projekto vizualizacija.