Kvapą gniaužiantis istorinis namas krantinėje vėl ant prekystalio

Dvarininko Ignoto Parčevskio namas, suprojektuotas, kaip manoma, architekto Apolinaro Mikulskio ir 1895 metas iškilęs Neries pakrantėje, Žygimantų gatvėje, dar kartą bus bandomas parduoti aukcione. 

Įstabus, valstybės saugomas statinys, kuriame gana ilgą laiką veikė mokslinių tyrimų institutas, bandys surasti naują šeimininką. Ir kas žino, galbūt juo tapsite jūs, žinoma, jei tik banko sąskaitoje turite bent 2 milijonus 405 tūkstančius eurų – tokia yra pradinė šio komplekso (1597,69 kv.. instituto patalpų, 250,4 administracinių patalpų, 46,10 kv.m ploto garažas ir devynių arų žemės sklypas) kaina. 

Sumąstyti kaip efektyviai įveiklinti šias patalpas gal ir nebūtų paprasta, tačiau bent pagal atmosferos parametrą Žygimantų gatvės pastatas gerokai lenkia kitoje Neries pusėje iškilusius finansinio Vilniaus centro dangoraižius. Kas žino, galbūt kažkas iš Lietuvos turtuolių, patenkančių į Top500 sąrašą ir užsigeis čia įkurti savo rezidenciją. O galbūt matydami kokius dėmesio ir pagarbos dividendus gauna MO Muziejaus įkūrėjai, taip pat panorės sukurti kažką panašaus, kad galėtų suderinti ir savo asmeninį, ir visuomeninį interesą. Juk neišpildytų temų ratas yra didžiulis.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10