Antrasis bandymas: buvusi ligoninė Žvėryne laukia milijonų

1940-ais metais ant Neries kranto Žvėryne, Vytauto gatvėje iškilusią buvusią respublikinę vaikų ligoninę (vėliau – Vaikų raidos centras) dar kartą bus bandoma parduoti aukcione. 

Šešių didesnių pastatų (nuo 1475,34 kv.m iki 224,55 kv.m), dviejų žemės sklypų (bendras potas – 98 arai) bei kelių priklausinių komplekso pradinė kaina – 4 milijonai 740 tūkstančių eurų. Beje, už tokią pačią pradinę kainą buvusią ligoninę buvo bandoma parduoti ir praėjusių metų gruodį. 

Į aukcioną potencialūs pirkėjai gali pradėti registruotis vasario 25-ąją, o aukciono pradžia numatyta kovo 5-osios rytą. 

Vadinamuoju lenkmečiu iškilęs pastatas meną ilgą ir spalvingą istoriją, tačiau šiandien kai kurie pastatai yra prastos būklės būklės, be to, trys didieji pastatai yra įtraukti į Kultūros paveldo registrą. 

Tačiau objekto vieta verta nuodėmės - šalia pat Neris, kuri už poros šimtų metrų “išlaužia” efektingą kilpą, o landšaftas leidžia gėrėtis ne tik kitoje Neries pusėje stūksančiu “Verslo trikampiu”, bet ir įspūdingomis kalvomis. Kiti privalumai – už milijoninę sumą parduodamas objektas stūkso vadinamajame tykiajame Žvėryne, kurį itin pamėgo užsienio šalių ambasadoriai.

ligonine1

 ligonine3

 ligonine4

 ligonine5

 ligonine6

ligonine7

ligonine8

Aukcione parduodamas įdomus Žvėryno objektas - buvusi respublikinė vaikų ligoninė. Foto: evarzytynes.lt