Pasirašyta Žirmūnų irklavimo bazės projektavimo sutartis

Netrukus prasidės naujos irklavimo bazės Neries krantinėje projektavimo darbai. Šiuolaikiškos ir modernios irklavimo bazės projektavimo darbų sutartis pasirašyta su bendrove „Aketuri architektai". Naujoji sportinė ir neformaliojo ugdymo erdvė iškils buvusios irklavimo bazės vietoje, netoli Olimpiečių gatvės. 

Į Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą tarptautinį Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą atsiliepė 13 projektavimo biurų, reikalavimus atitiko 8 pasiūlymai. Naujoji irklavimo bazė bus statoma pagal konkurso nugalėtojos architektūros studijos „Aketuri architektai" pasiūlytą idėją, pavadinimu „Kastytis". Šis darbas laimėtoju pripažintas ir dėl išskirtinio siekio išsaugoti sklype gausiai augančius brandžius pakrantės medžius – statyti bazę pasiūlyta sklypo zonoje, kurioje yra apleisti nenaudojami pastatai.

Irklavimo baz Olimpiei g UAB Aketuri architektai vizualizacija

Būsimoji irklavimo bazė Žirmūnuose. Vizualizacija.

„Neries krantinėje tiek sportininkai, tiek miestiečiai turės naują erdvę, kurioje galės sportuoti, leisti laisvalaikį. Tai bus moderni sporto erdvė, kokybiškai integruota į ją supančią aplinką. Tikiu, kad naujai kuriama infrastruktūra užaugins ne vieną sostinę garsinantį sportininką", – pranešime žiniasklaidai cituojama Vilniaus miesto savivaldybės meras Valdas Benkunskas. 

Visas kompleksas įsikurs 1,5 ha plote. Pagrindiniame trijų aukštų irklavimo bazės pastate planuojamas projektuoti 569 kv. m ploto valčių elingas su sandėliu ir dirbtuvėmis, universali sporto salė, irklavimo baseino salė, treniruoklių, irklavimo treniruoklių ir gimnastikos salės, pirties patalpos, konferencijų patalpa, administracinės ir poilsio erdvės bei prieplauka mažiems laiveliams, kuri bus įkurdinta dabar sklype esančio apleisto Neries užutekio vietoje.

 

„Rūpindamiesi irklavimo bazės projekto įgyvendinimu remiamės pažangiais projektų valdymo metodais ir siekiame užtikrinti, kad projektuotojai ir vėliau rangovai, funkcionalią, patrauklią erdvę sportui bei poilsiui sukurtų kokybiškai ir laiku. Neabejoju, kad ši nauja Žirmūnų infrastruktūros dalis taps dar vienu miestiečių traukos centru", – teigia Vilniaus vystymo kompanijos, atsakingos už projekto įgyvendinimą, vadovė Laura Joffė.

 Irklavimo baz Olimpiei g UAB Aketuri architektai vizualizacija 3

Būsimoji irklavimo bazė Žirmūnuose. Vizualizacija.

Skaičiuojama, kad kompleksas vienu metu galės priimti apie 150 lankytojų: čia bus sudarytos sąlygos sportuoti komandomis besitreniruojantiems ir pavieniams irkluotojams, baidarininkams, kanojininkams. Tikimasi, kad bazė bus pritaikoma ir gimnastikos, kūno rengybos sporto šakoms. Universalioje sporto salėje bus galima žaisti krepšinį, tinklinį, badmintoną, salės futbolą, rankinį, salės tenisą. 

Teritorijoje numatyta vieta švartuoti valtis, trumpam sustoti kateriams ir išlipti keleiviams. Įlankoje bus suprojektuota pontoninė prieplauka, skirta laikyti aštuoniems kateriams. Taip pat planuojamos dvi pontoninės prieplaukos valčių nuleidimui į vandenį. Priešais projektuojamą elingą yra numatyta 600 kv. m kietos dangos aikštelė, kuri talpins dešimties šešiaviečių valčių stovus. Numatyti ir natūralūs bei dirbtiniai potvynių barjerai.

  

Projekte planuojama papildoma viešoji erdvė šalia įlankos. Joje – kavinė ir 40 automobilių stovėjimo vietų. Šiaurinė sklypo dalis, kurioje auga brandūs medžiai, išliks neužstatyta. Dėl to techninio projekto rengimo metu bus koreguojama ir galiojančio detaliojo užstatymo zona. 

„Pamačius, kad detalusis planas numato pastatų statybą kaip tik ten, kur auga didžioji dalis įspūdingų sklypo medžių, nekilo jokia abejonė, kad konkursiniu darbu tiesiog privalome detaliajame plane numatytą užstatymo zoną keisti ir bazės pastatą projektuoti ten, kur esamiems medžiams įtaka bus minimali", – pranešime žiniasklaidai cituojamas architektūros studijos „Aketuri architektai" vadovas architektas Lukas Rekevičius. 

Projektavimo darbų kaina – beveik 580 tūkst. eurų. Projektas bus parengtas iki 2025 m. pabaigos.