„Business Garden Vilnius“ planuose plėtra į kitą Laisvės prospekto pusę

Verslo parke „Business Garden Vilnius“ jau išnuomota 90 proc. iš 42 tūkst. kv. metrų biurams ir prekybai skirtų patalpų. Sostinės Laisvės prospekte projektą plėtojanti „Vastint Lithuania“ šiemet ne tik planuoja imtis antrojo etapo statybos darbų, bet jau kuria ir tolesnių etapų koncepcijas.

Nuomojamas plotas dar tik planuojamuose pastatyti biurų pastatuose sieks daugiau nei 80 tūkst. kv. m., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Didžiausias žaliąsias erdves tarp verslo centrų Lietuvoje turintis „Business Garden Vilnius“ yra įsikūręs šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bei Lazdynų miško. Pirmojo etapo metu čia pastatyti ir jau baigiami išnuomoti du biurų pastatai. Europos Žaliųjų pastatų sertifikavimo įstaigos duomenimis, 95 LEED sertifikato balus surinkęs „Business Garden Vilnius“ patenka į vienuoliktuką Europos pastatų, kada nors gavusių tokį arba aukštesnį įvertinimą.

bg

„Business Garden Vilnius“. Foto: bendrovės archyvas.

Praėjusių metų pabaigoje pasirašiusi nuomos sutartis su „GetJet Airlines“, „Ekskomisarų biuru“, „Constat“, VASA, „VELUX“ bei kitomis kompanijomis, „Vastint Lithuania“ verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmojo etapo biurų pastatuose išnuomojo 90 proc. ploto.

Tarp didžiausių „Business Garden Vilnius“ nuomininkų – „Ignitis grupė“, „Amber Grid“, „COWI Lietuva“, „BTA Insurance“ filialas Lietuvoje, logistikos bendrovė „cargoGO“, „Get Jet Airlines“, JAV informacinių technologijų kompanija „Rocket Software“.

„Mūsų projektas yra pastatų ir aplinkos kompleksas, o ne vienas biuras. Tai vienas didžiausių projektų rinkoje, vadinasi, ir nuomininkams galime suteikti visai kito masto ir kokybės paslaugas. Išnuomoję 90 proc. biurų patalpų dabar pereiname prie specifinio nuomos etapo, kadangi savo erdves nori ir ima plėsti esami nuomininkai“, – teigia „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis.

Verslo parke jau yra įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio ir paplūdimio teniso aikšteles, sporto ir sveikatingumo centras, renginių centras, dviračių ir ėjimo takai. Kiek vėliau teritorijoje atsiras alpinizmo centras bei teniso kortai. Anot K. Vedeckio, šios erdvės sudaro sąlygas įmonių darbuotojams įgyvendinti asmeninius sumanymus, pagerinti sveikatą, sutvirtinti socialinius ryšius.

Tarptautinės NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje Jurgita Ragaišė teigia, kad „Business Garden Vilnius“ yra išskirtinis projektas ne tik savo dydžiu bei infrastruktūra, bet ir dėl jį plėtojančios „Vastint Lithuania“ vertybių.

„Tvarumas vystytojui yra pirmoje vietoje ir tai atsispindi biurų miestelyje – darna su miesto architektūra bei supančia gamta, komfortas tiek dirbantiems pastatuose, tiek jų svečiams ir projekto kaimynams, susiliejimas su Vilniaus biurų rinka ir jos poreikių išpildymu. Šiame projekte nebuvo ieškoma pigiausių sprendimų, viskas buvo apgalvota iki detalių, išieškoti geriausi sprendimai“, – pažymi J. Ragaišė.

Anot jos, „Business Garden Vilnius“ demonstruoja, kad modernūs bei tvarumo vertybėmis paremti biurų projektai yra paklausūs sostinės rinkoje bei pozityviai vertinami tarp skirtingų segmentų nuomininkų.

„Newsec“ komanda džiaugiasi galėjusi dalyvauti ir kartu kurti šio verslo parko koncepciją nuo pačios pradinės projekto stadijos. Džiugu matyti nuomininkų įvertinimą ir pasitenkinimą naujomis erdvėmis įsikėlus į biurus“, – sako J. Ragaišė.

K. Vedeckis sako, kad „Vastint Lithuania“ jau šiemet pradės ir antrojo „Business Garden Vilnius“ etapo statybos darbus. Įgyvendinus juos, rinkai bus pasiūlyta apie 24 tūkst. kv. metrų nuomojamo biurų patalpų ploto.

Taip pat jau yra kuriamos ir 3-iojo bei 4-ojo etapų koncepcijos: nauji biurų pastatai bus statomi kitoje Laisvės pr. pusėje, o kiekviename iš naujų etapų bus įrengta apie 30 tūkst. kv. metrų nuomai skirtų patalpų.

„Nuo pat „Business Garden Vilnius“ įgyvendinimo pradžios jaučiame didelį rinkos susidomėjimą projektu. Tai įpareigoja tęsti pradėtus darbus, tobulinsime ir plėsime paslaugas, diegsime tiek technologines, tiek architektūros inovacijas“, – teigia „Vastint Lithuania“ vadovas.

Anot jo, įgyvendinus visus projekto etapus, bendras „Business Garden Vilnius“ nuomojamų biurų patalpų plotas sieks apie 120 tūkst. kv. metrų, o tai yra optimalus verslo parko dydis vidutinio dydžio augančiam, ambicingam Europos miestui.

„Pastatyti ir įrengti tokius plotus – didelis iššūkis. Tai bus vienas didžiausių verslo parkų Baltijos šalyse, lyg miestas mieste. Skaičiuojame, kad įgyvendinus projektą ir išnuomojus numatytas patalpas, jose iš viso turėtų dirbti apie 10 tūkst. darbuotojų“, – sako K. Vedeckis.

„Business Garden Vilnius“ projektą plėtojančią bendrovę „Vastint Lithuania“ valdo Šveicarijos investicijų kompanija „Interogo Holding“.