Kaip keičiasi Karoliniškių peizažas TV bokšto prieigose

Karoliniškių „emigrantai”, dėl vienokių ar kitokių priežasčių palikę šį sostinės miegamąjį rajoną ir po ilgesnės pertraukos vėl nusprendę apsilankyti prie didžiausios rajono įžymybės – liks nemenkai nustebę.

Kitoje gatvės pusėje, kur kažkada stovėjo vaikų darželis, 90-ųjų aušroje virtęs viena progresyviausia to meto odondotologijos klinika „Stoma”, o dar vėliau – įvairiausių firmelių ir parduotuvėlių prieglauda (čia savo kampą turėjo ir vis labiau populiarėjanti „Aibė”), nūnai jau senokai vyksta statybos, tiesa, ne pačiu intensyviausiu ritmu. Savo laiku buvęs gana tykiu kampeliu šalia pat didžiulį pėdsaką naujausių laikų Lietuvos istorijoje palikusio televizijos bokšto, šie Karoliniškių septyniasdešimt arų taps nauju NT dariniu, kuriame gyvens 156 šeimos – tiek butų yra suprojektuota keturiuose korpusuose.

haner4

Statybos Karoliniškėse. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Projektiniuose pasiūlymuose, paskelbtuose savivaldybės puslapyje, rašoma, kad projektas vystomas dviem etapais. I etapas buvo suprojektuotas vadovaujantis detaliuoju planu, patvirtintu Vilniaus

miesto savivaldybės tarybos sprendimu nr. 1-1997 priimtu 2009 gegužės 6d. Antras etapas projektuojamas vadovaujantis pakoreguoto detaliojo plano sprendiniais Kadangi keičiami esminiai projekto sprendiniai, ruošiama projekto laida A, siekiant gauti naują statybos leidimą.

I etapu suprojektuotas ir pastatytas viešbučių paskirties D korpusas – 5 aukštų, C korpusas – 5-2 aukštų, požeminis parkingas, įvaža į požeminį parkingą.

II etapu projektuojamas daugiabutis gyvenamosios paskirties A korpusas – 5 aukštų, B korpusas – 5 aukštų. Ant jau pastatyto 2 aukštų C korpuso dalies, papildomai suprojektuojami 3-4-5 aukštai. Pakeičiama C ir D korpuso viešbučių paskirties patalpų paskirtis į gyvenamąją. Paplatinamas požeminis parkingas rytinėje sklypo dalyje.

haneris5

NT projekto vizualizacija.

Kiekvienas iš korpusų yra sekcijinio tipo ir turi po vieną laiptinę su liftu, kurie leidžiasi iki požeminio parkingo. Projektuojama vaikų žaidimo aikštelė (plotas 157 kv.m.), elementari sporto aikštelė paaugliams (plotas 24 kv.m.) ir vieta ramiam vyresnio amžiaus namo gyventojų poilsiui.

Projekto užsakovas – bendrovė „Koralinis rifas”, kurios vadovas Tomas Pauliukonis yra vieno NT gigantų „Hanner” vykdantysis direktorius.

NT projektas Karoliniškėse, Sausio 13-osoios g.31 - dabar ir ateityje.

haner1

haner2

 haner3

 haner6

 haneris7

 haneris8