Daug aistrų sukėlęs Žirmūnų projektas grįžta į svarstymus

Nemažai triukšmo Žirmūnuose sukėlę projektiniai pasiūlymai Minties gatvėje, šalia devynaukščio ir privataus namo įterpti trijų aukštų (su cokoliniu aukštu) gyvenamąjį namą, grįžta į svarstymus. Ir jie, galima nuspėti, bus gana audringi.

Minties gatvėje, toje vietoje, kur, kaip numatoma, turėtų vykti naujojo namo statybos, ant lentelės, pristatančios projektą, riebiomis raidėmis užrašyta - „Nesąmonė! Kvailystė!“, matyt taip išreiškiant požiūrį į kartais gana keistai atrodančius miesto tankinimo politikos sprendimus.

1

Kai kurių vilniečių požiūris į projektą Minties g.42 B. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pasižiūrėjus plika akimi, projektas iš tiesų atrodo gana keistokas – devynių butų namas turėtų atsirasti suformuotame kiek daugiau nei penkių arų sklype (Minties g.42 B)  tarp Minties gatvės, devynaukščio, privataus gyvenamojo namo bei pėsčiųjų ir dviračių takų. Tai, kad nauji gyvenamieji projektai išvystomi vietoje buvusių garažų, sandėliukų ar transformatorinių yra įprasta didmiesčiuose, tačiau štai tokia idėja statyti gyvenamąjį namą vadinamoje lygioje vietoje ir tokioje kaimynystėje, ne vieną vilnietį privertė kraipyti galvą.

  

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog gyvenamasis namas turėtų užimti 225 kv.m. Plotą, jame bus įrengti devyni butai (bendras jų plotas – beveik 383 kv.m., taip pat 85 kv.m. - pagalbinių patalpų plotas).

2

Numatoma projekto statybos vieta. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pastato tūris orientuotas statmenai Minties gatvei, prisitaikant prie sklypo formos ir derinant prie aplinkinio užstatymo. Įvažiavimas į sklypą numatytas iš Minties gatvės. Buvusio įvažiavimo į gretimą vienbučio namo sklypą vietoje planuojamas naujas dvipusio eismo kelias su posūkiu į projektuojamo namo teritoriją. Automobiliai sklype parkuojami cokoliniame lygyje, po pastato konsole (6 parkavimo vietos) ir greta pastato (1 parkavimo vieta).

projekts

Projekto vizualizacija.

Sklypą numatoma aptverti, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą. Pėsčiųjų takus ir automobilių eismo bei parkavimo zonas planuojama kloti betoninėmis trinkelėmis. Likusi sklypo dalis apželdinama veja. Vertingų medžių teritorijoje neaptikta. Dauguma medžių ir krūmų numatyta kirsti. Bus siekiama išsaugoti medį šiaurės vakariniame sklypo kampe. Planuojami naujai sodinami medžiai šiaurinėje sklypo dalyje.

3

Numatoma projekto statybos vieta. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt