Būsimąjame kvartale ir reikšmingas naujosios sostinės mero žmonos indėlis

Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas, praneša savivaldybės tinklapis.

Ceikinių kvartalo užstatymo idėja įkvėpta netoliese esančios filantropo ir bankininko J. Montvilos užsakymu pastatytos Piromonto kolonijos, išskiriančios kiemo ir gatvelių erdvių įvairove, kvartaliniu užstatymu, plytiniais smulkaus mastelio fasadais ir žaluma. Naują 20 tūkst. kv. m pastatų kompleksą sudarys keturi skirtingo aukštingumo biurų bei viešbučių paskirties pastatai.

ceikiniai4

Būsimojo projekto vizualizacija.

Vakarinėje sklypo dalyje projektuojamas apželdintas kiemas su vaikų žaidimo aikštele. Palei Rinktinės gatvę projektuojamose prieigose į laiptus integruojamos želdinių klombos, numatytos vijokliais apželdintos terasos. Apželdintose zonose suplanuoti krūmų masyvai, daugiamečiai žoliniai medingi augalai. Projekte taip pat numatoma 205 automobilių stovėjimo vietos, bendras želdynų plotas – 1080 kv. m (15 proc. sklypo).

  

Įgyvendinus projektą visa sklypo teritorija ir didžioji dalis pirmųjų aukštų bus atviri miestiečiams. Rinktinės ir Ceikinių gatves sujungs dvi skersinės pėsčiųjų gatvelės su parduotuvėmis, maisto krautuve, kitomis paslaugomis. Kiemą sups plytiniai vijokliais apželdinti fasadai, o kvartalo gale, priešais Vilniaus „Santaros“ gimnazijos ir progimnazijos pastatą, įsikurs sporto klubas. Naujo kvartalo centre numatytas atviras vidinis kiemas, kurio pagrindinis akcentas – išsaugotas šimtametis ąžuolas. Aplink jį numatomos restoranų terasos, pergola, lauko staliukai.

ceikiniai1

Būsimojo projekto vizualizacija.

Medžių išsaugojimui sklype skiriamas ypatingas dėmesys. Artimiausiu metu numatoma atlikti detalią šaknų ir pošaknio nustatymo analizę, o pagal arboristo rekomendacijas statyboms medžiai bus po truputį rengiami jau nuo kitų metų pavasario – numatomas genėjimas, laistymas naudingomis medžiagomis.

  

Šiuo metu dalyje sklypo veikia automobilių stovėjimo aikštelė, kita sklypo dalis – tuščia. Anksčiau čia buvę statiniai – vieno aukšto medinis namas su priklausiniais, dviejų aukštų medinis namas su metaliniu garažu ir vieno aukšto medinis namas su priestatais – demontuoti ir išregistruoti dar 2016 m. 

ceikiniai2

Būsimojo projekto vizualizacija.

Projektinius pasiūlymus parengė studija „DO Architects“.

Beje, „DO Architects“ pastaruoju metu dažnai linksiuojami ne tik dėl gražių vizualizacijų. Kaip tik šioje studijoje darbuojasi ir naujoji sostinės mero Remigijaus Šimašiaus žmona, architektė Gilma Teodora Gylytė. Šiame projekte jai patikėtas itin reikšmngas vaidmuo - moteris nurodoma kaip statinio projekto vadovė.

Projekto statytoju nurodoma bendrovė „Rinktinės NT“.

Daugiau projekto vizualizacijų

ceikiniai3

ceikiniai5

ceikiniai6