Markučiai: kuo virs Sibiro gatvės medinukas?

Senųjų Markučių vaizdas nors ir pamažu, bet užtikrintai keičiasi – kaimiški medinukai vienas po kito virsta patogiais, moderniais būstais, o ruošiama Sibiro gatvės namuko rekonstrukcija, panašu, gali tapti šių rekonstrukcijų vyšnia ant torto. Tik neaišku, ar būsimasis projektas sulauks daugiau besižavinčių, ar gūžčiojančių pečiais. Viena aišku – Markučių kontekste būsimasis statinys atrodys savotiškai.

Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog šio projekto autoriai – bendrovė „RV architektų studija”, o užsakovas – privatus asmuo. Rekonstrukcija apima Sibiro g.15 numeriu pažymėtą keturių butų gyvenamąjį medinį namą, o taip pat šalia esančiame sklype esantį vieną butą, Sibiro g. 15 tuo ir įdomus, jog dalį jo skiria tvora.

markuciai1

 Sibiro gatvės medinukas šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

markuciai6

Po rekonstrukcijos 1940-ųjų metų medinukas turėtų virsti 3 butų gyvenamuoju vieno aukšto namu su mansarda, cokoliu ir rūsiu. Šioje vietoje, žiūrint į projekto vizualizacijas, reiktų įsigilinti į šią projektinių pasiūlymų vietą: „Rūsio ir cokolinio aukšto sąvokos nustatytos vadovaujantis 2018-02-24 d. ( antžeminiu pastato aukštu laikomas pastato aukštas, kurio patalpų grindų paviršiaus altitudė ar didesnės patalpų dalies grindų paviršiaus altitudė yra ne žemiau kaip pusė patalpos aukščio nuo pastato statybos zonos žemės paviršiaus vidutinės altitudės. Pusrūsis (cokolinis aukštas) priskiriamas antžeminei pastato daliai, jeigu pusrūsio (cokolinio aukšto) patalpų ar didesnės jų dalies grindys yra žemiau pastato statybos zonos esamos vidutinės žemės paviršiaus altitudės, bet ne žemiau kaip pusė patalpų aukščio”.

  

Rūsio lygyje įrengiamos 3 automobilių stovėjimo vietos. Butai projektuojami pirmame ir mansardiniame aukštuose. Pirmame aukšte projektuojami gyvenamieji kambariai su virtuvės zonomis ir sanmazgais. Mansardiniuose aukštuose įrengiami miegamieji, darbo ir vonios kambariai. Įėjimas į statinį projektuojami rytinėje statinio pusėje. Iš bendro naudojimo patalpos (tambūro/holo) patenkama į projektuojamų butų holus su laiptinėmis į 1 aukštą. 1 aukšte projektuojami gyvenamieji kambariai su virtuvės zonomis, sanmazgais bei laiptinėmis į mansardinį aukštą. Mansardiniame aukšte įrengiami miegamieji bei vonios kambariai.

Sibiro gatvės namas ateityje. Projekto vizualizacija.

markuciai2

markuciai3

 

 

markuciai4