Sudie, kaimiški Lazdynai: ant Neries kranto atsiras 900 butų kvartalas

Viena didžiausių šalyje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ greta Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmų ir miško, ant Neries upės kranto, įsigijo penkis sklypus gyvenamosios paskirties pastatų su komercinėmis patalpomis statybai. Numatoma, kad čia naujakuriams mažaaukščiuose 2-4 aukštų namuose bus pasiūlyta apie 900 butų.

Bendroje 8,3 hektarų teritorijoje taip pat planuojamos tiek gyventojų, tiek visų miestiečių poreikiams skirtos erdvios žaliosios ir laisvalaikio bei pramogų zonos, pėsčiųjų alėja, sukurtos galimybės leisti laiką prie upės, bus užtikrinti kompleksiniai patogaus susisiekimo, automobilių parkavimo, taip pat judėjimo dviračiais, paspirtukais ar pėsčiomis sprendimai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Komercinėse patalpose įsikursiantys verslai ir paslaugų teikėjai prisidės prie kasdienių paslaugų vietoje gausos.

sklypai

Sklypai, kuriuose bus vystomas naujas NT projektas. Foto: bendrovės archyvas.

„Vilniuje atrasti didelių unikalių teritorijų plėtojimui jau beveik neįmanoma, todėl persiritę į antrąją „Paupio“ projekto vystymo pusę, be galo džiaugiamės turėdami naują ambiciją – prie Neries upės ir miško įsikūrusią teritoriją paversti išskirtiniu rajonu, su gyventojų poilsiui ir patogumui pritaikytomis viešomis erdvėmis, gamtos kaimynyste, atskira infrastruktūra, pėsčiųjų ir dviračių takais bei reikalingomis kasdienėmis paslaugomis. Ateidami į kiekvieną naują rajoną visuomet žiūrime plačiau nei mūsų teritorijos ribos, todėl sieksime sukurti bendras vertes ir naudas ne tik būsimiems gyventojams, tačiau ir čia seniai gyvenančiai rajono bendruomenei“, - pranešime žiniasklaidai cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

 

Naujojo projekto sklypai išsidėstę greta K. Jelskio gatvės, ramiame ir gamtos apsuptame rajone: vos per keletą minučių pasiekiami miškai bei Šaltūnų paplūdimys, o kitame Neries krante išsidėstęs Vingio parkas, kurį bus galima pasiekti pėsčiomis perėjus būsimą tiltą. Preliminari numatoma statybų ir pardavimų pradžia – 2022 metų antroje pusėje.

Šiemet „Darnu Group“ suplanavusi 65 mln. eurų investicijas. Šiuo metu bendrovių grupė tęsia „Paupio“ rajono vystymą, kuriame toliau plėtoja gyvenamuosius kvartalus ir verslo centrą „Paupio darboteka“, valdo „Paupio turgų“, sostinės Ukmergės gatvėje tęsia daugiafunkcinio patalpų komplekso „Vilniaus verslo parkas“ statybas. 

 

Be to, grupės įmonės viešosios ir privačiosios partnerystės būdu vysto policijos komisariato ir areštinės projektą Panevėžyje, administruoja du analogiškus policijos komisariato ir areštinės pastatus Vilniuje, projektuoja karinius miestelius Vilniaus ir Šilalės rajonuose, taip pat pradėjo rekonstruoti sporto kompleksą „SEB Arena“, valdo viešbučius „Urbihop“ ir „Artagonist“.