Fabijoniškės: miesto pakraštyje suplanuoti 209 butai
Kol kas dar neužstatytas žemės gabalėlis šalia Ukmergės plento ir nemenką „šlovę“ pelniusio S. Nėries gatvės netrukus turėtų transformuotis į didžiulį daugiabučių kompleksą.
Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog M. Lietuvio g. 14 numeriu pažymėtame sklype bendrovė „Bonava Lietuva“ ketina vystyti nemenkos apimties nekilnojamo turto projektą, kurio bendras plotas – daugiau nei 18 tūkst. kv.m. (pastatų antžeminis plotas – per 12 tūkst. kv.m.), o iš viso numatoma įrengti 209 butus. Projekto vystymo darbus ketinama atlikti keliais etapais.
Būsimasis projektas Fabijoniškėse. Projekto vizualizacija.
Projektuojami trys 4 aukštų sutapdintais stogais daugiabučiai gyvenamieji pastatai – A-Ak, B-C, D su 209 butais (2-4 kamb.). A pastatas požemine automobilių stovėjimo aikštele jungiasi su korpusu, kuriame projektuojamos 2a. prekybos paskirties patalpos sudalintos į 7 lofto tipo patalpas, kurios formuos gyvą M. Lietuvio gatvę, rašoma projektiniuose pasiūlymuose. Projektuojami daugiabučiai gyvenamieji namai išdėstomi daugiausia šiaurinėje ir rytinėje sklypo dalyje, orientuoti šiaurės pietų kryptimi, ilgaisiais fasadais atsukti į būsimą S. Nėries gatvės atkarpą, paliekant ryšį vidinių kiemų želdinių su intensyviai naudojamų želdynų zona. O pastato dalis su prekybos paskirties patalpomis orientuota ilgąja kraštine palei M. Lietuvio gatvę. Tarp korpusų įrengiama akustinė garso siena su varteliais, kad būtų išvengta garso sklaidos nuo M. Lietuvio gatvės eismo. Palei gatves formuojamos medžių alėjos.
Sklypas pilnai atitveriamas nuo M. Lietuvio ir S. Nėries gatvių. Želdiniais formuojami privatūs vidiniai kiemai, kuriuose projektuojamos gyventojų naudojamos erdvės: poilsio zonos, vaikų žaidimo aikštelės. Kiekvienas pastatas turės savo privačias zonas, o tarp korpusų paliekama galimybė viešam pėsčiųjų judėjimui link būsimų intensyviai naudojamų želdynų (numatyta pagal miesto bendrąjį planą). Taip pat projektuojamas žiedinis pasivaikščiojimo takas iki 500 metrų ilgio. Pagrindinėms pėsčiųjų takų dangoms naudojamos trinkelės, pagalbiniams takams - granitinės skaldos atsijų danga. Sklype įrengiami priklausiniai - vaikų žaidimo aikštelės, paauglių žaidimo aikštelės, sporto aikštelės, ramaus poilsio vietos, pėsčiųjų takai (pagrindiniai ir pasivaikščiojimo), želdynai, urbanistinis sodas, automobilių ir dviračių saugyklos. Visi įėjimai į gyvenamus korpusus orientuoti į vidinį kiemą.
Į An korpusą patenkama nuo Mykolo Lietuvio gatvės. Į korpusus A, Ak ir D patenkama šaligatviu be aukščių perkritimų. Į korpusus B-C patenkama laipteliais arba žmonėms su negalia pritaikytu keltuvu, praėjus eksploatuojamą automobilių saugyklos stogą t.y. vidinį kiemelį.
Būsimasis projektas Fabijoniškėse. Projekto vizualizacija.
Butai numatomi įvairaus dydžio 2 (63vnt.), 3 (136vnt.), 4 (8vnt) kambarių. Dauguma butų bus vienpusiai, turintys langus, balkonus į rytinę ar vakarinę puses. Kiekvienas butas turi balkoną arba terasą. Pastatų orientacija pasaulio šalių atžvilgiu (ilgosios tūrio kraštinės į rytus ir vakarus) ir tarp namų išlaikomi 20-29m atstumai, leidžia visiems butams gauti reikiamą insoliacijos kiekį. Lubų aukštis - 2,60m. Negyvenamoms patalpoms numatyta prekybos paskirtis. Patalpos sudalintos į 7 atskiras sekcijas per du aukštus (lofto tipo). Į juos patenkama tiesiai iš M. Lietuvio gatvės. Plotai nuo 62,8-102,2kv.m. 1 aukšto patalpų aukštis tarp perdangų 3,6m. Esant poreikiui, konstrukcijos bus pritaikytos, kad patalpas galima būtų apjungti į didesnius segmentus. Gyvenamųjų namų tūrių išraiškai pasirinktas tamsesnio ir šviesaus atspalvių žaismas, suskaidant gana ilgus apjungtus tūrius į atskirus, mažinant masteliškumą.
Kadangi tai yra gyvenamieji namai, akcentams parinkta šilta geltona spalva. Fasadai tinkuojami ir dažomi, turėklai – metalinių pagaliukų. Negyvenamų patalpų korpusas suskaidytas langų vertikalėmis, „suplėšo“ ilgą tūrį, atkartojamos viso komplekso spalvos. Kaip akcentas fasaduose naudojami augaliniai motyvai – stilizuotos šakos, jų motyvai atsikartoja ir sklypo plane. Laikančiosios konstrukcijos ir išorinių atitvarų tipas parinkti atsižvelgiant į statytojo pateiktą projektavimo užduotį bei statybos aprašymą. Sprendiniai bus tikslinami techninio projekto rengimo etape, atlikus inžinerinius geologinius sklypo tyrinėjimus bei kitų techninių projekto dalių užduotis.
Planuojama 4 statybos etapų plėtra: I etapas – 4 aukštų su rūsiu daugiabutis gyv. namas A trijų sekcijinių laiptinių, kurių kiekvienoje po 23 butus, (viso – 69 butai) ir 2 aukštų korpusas An su prekybos paskirties patalpomis (7vnt). Korpusai sujungti požemine automobilių stovėjimo aikštele su eksploatuojamu stogu. Šiame etape bus įrengta 91 automobilių stovėjimo vieta. II-III etapas – 4 aukštų su rūsiu daugiabučiai gyv. namai B ir C, sujungti požemine automobilių saugykla su eksploatuojamu stogu. Kiekviename name po dvi sekcijines laiptines su liftais, kurių kiekvienoje po 23 butus, viso – 92 butai. Šiame etape bus įrengtos 91 automobilių stovėjimo vietos.
Būsimasis projektas Fabijoniškėse. Projekto vizualizacija.
IV etapas – 4 aukštų su rūsiu daugiabutis gyvenamasis namas D su dviem laiptinėmis: pirmoje -23 butai, antroje 25, nes įrengiami papildomi du butai rūsyje. Butai negali būti cokoliniame ir požeminiame pastato aukšte, išskyrus tuos atvejus, kai buto perimetro bent vienoje (iš 4) kraštinėje žemės paviršius ties buto siena yra žemiau negu grindų lygis, o buto kambarių insoliacija atitinka šio Reglamento reikalavimus.) Viso – 48 butai. Šiame etape bus įrengtos 42 automobilių stovėjimo vietos.