Į kinematografiškos praeities teritoriją ateina permainos

Spalvingos praeities Vilniaus teritorija, per pastarąjį pusamžį virtusi garažais-sandėliais bei primiršta Dievo ir vilniečių, netrukus turėtų keistis. Savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai iliustruoja, kaip keisis Panerių g. 12 sklypas, esantis šalia primirštos Vilniaus Šv. Diakono Stepono bažnyčios.

Teritorijoje numatoma konvertuoti sandėliavimo ir garažų paskirties pastatus į daugiabutį gyvenamąjį namą bei du sandėlius į administracinės paskirties pastatus, vienas kurių yra šiuo metu apleistas Stepono kalėjimo kanceliarijos pastatas - kultūros paveldo objektas.

paneriai1

Panerių g. 12 konversija. Projekto vizualizacija.

Lauko erdvių prioritetas skiriamas pėstiesiems, želdynams ir kultūros paveldo vertybėms išryškinti ir atgaivinti, pakeičiant dabar dominuojančias sunkiasvores transporto priemones, sandėlius ir kietas dangas.

Šios industrinės teritorijos konversija į gyvenamąją teritoriją ne tik atvers ir atgaivins sklypo erdves, tačiau taps dalis platesnės teritorijos konversijos dalimi bei sukurs labiau priimtiną aplinką Šv. Stepono bažnyčiai bei kitiems kultūros vertybių objektams, rašoma „DO ARCHITECTS“ parengtuose projektiniuose siūlymuose.

Esamus sandėliavimo ir garažų paskirties pastatus numatoma konvertuoti į keturių korpusų, trijų aukštų, 5182 kv.. bendro ploto daugiabutį gyvenamąjį namą – jame ketinama įrengti 41 butą, tap pat 9 negyvenamos paskirties patalpas bei 46 parkavimo vietas.

paneriai2

Panerių g. 12 konversija. Projekto vizualizacija.

Buvęs Stepono kalėjimo kanceliarijos pastatas (bendrasis plotas - 533 kv.m.), paverstas sandėliu, vėl pakeis savo paskirtį ir šį kartą virs administraciniu pastatu – kartu su šalia esančiu savo priestatu (bendrasis plotas – 154 kv.m.)

Kiek daugiau nei pusės hektaro ploto sklypas, esantis dideliems pokyčiams besiruošiančiame Stoties rajone, turi spalvingą, kinematografišką istoriją, glaudžiai susijusią su XVII a. pradžioje pastatyta Šv. diakono Stepono bažnyčia. Joje bene ryškiausią pėdsaką paliko marijavičių vienuolynas, virtęs moterų pataisos namais, vėliau, 1928 metais perstatytas į kalėjimą, kurio liūdnos dienos baigėsi dramatiškai: pastatas buvo subombarduotas 1944 m. liepos 7-12 dienomis vykusių antskrydžių metu, o „pribaigtas” 1945 metų sausio 12 dieną, kuomet Vilniaus geležinkelio stotyje karinę amuniciją gabenęs traukinys įsirėžė į kitą traukinį ir per sostinę nuvilnijo milžiniško sprogimo banga.

Panerių g.12 konversija.

paneriai3

 paneriai4

 paneriai5