Pilaitėje planuojamas sporto centras: tilps ir teniso kortai, ir baseinas

Pilaitės pakraštyje, Čekoniškių g. 78 numeriu pažymėtame sklype, planuojamas naujas traukos centras – sporto centras su teniso kortais ir baseinu. Iš savivaldybės puslapyje pateiktų projektinių pasiūlymų aišku, kad būsimajam sporto centrui jau sugalvotas pavadinimas „Green Sport Centre”, o jame turėtų įsikurti ir sostinėje gerai žinoma Balžeko teniso akademija, veikianti ne vienoje miesto dalyje. 

Projektas, kurio užsakovu nurodoma bendrovė „Baseinas ir tenisas“ , atrodo įdomiai. Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog sklypo, kurio plotas daugiau nei dvylika tūkstančių kv.m., savininkas nusprendė komercinės paskirties sklype vykdyti komercinę veiklą, surištą su sportu – įkurti teniso kompleksą su baseinu. Šios abi funkcijos veiks kartu, tačiau galimas ir atskiras jų funkcionavimas.

blz1

Planuojamas sporto centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Atsižvelgiant į "ištęstą" lygiagrečiai Čekoniškių gatvei sklypo konfigūraciją, atitinkamai formuojamas ir pastato tūris. Jis talpinamas pietinėje – labiausiai nuo Čekoniškių g. nutolusioje sklypo dalyje.Pastatas bus apžvelgiamas iš tolo – nuo kelio į Čekoniškes, Sudervę, Kernavę, todėl jo forma pasirenkama lakoniška, be nereikalingų detalių, kurių nuo gatvės net nebus matoma.

blz2

Planuojamas sporto centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Tai ištęsto tūrio, beveik be langų statinys (langai projektuojami tik vestibiulyje bei baseino patalpoje), jo pagrindiniai akcentai – medžiagiškumas ir proporcijos. Numatoma, kad didelį vizualinį vaidmenį šiame projekte vaidins ir informaciniai – reklaminiai logotipai, išdėstomi ant šiaurinio pastato fasado.

blz3

Planuojamas sporto centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Pastatą sudaro trys dalys (funkcinės zonos). Centrinėje trijų aukštų dalyje išdėstoma: pirmame aukšte - vestibiulis,kavinė, recepsija, teniso lankytojų persirengimo patalpos. Antrame aukšte - baseino lankytojų persirengimo patalpos, pagalbinės pat. Trečiame aukšte - administracijos kabinetai ir techninės patalpos. Pirmą ir antrą aukštus apjungia bendra erdvė virš vestibiulio.

Į rytus nuo šios centrinės pastato dalies projektuojama teniso zona – nusekliai išdėstomos 4 tenisoikštelės. Jos turi tiesioginį ryšį su centrine zona. Į vakarus – baseino zona. Jos pirmame aukšte projektuojama baseino "vonia" ir tech. patalpos,

(neprieinama lankytojams), antrame aukšte - baseino patalpa, pirtys pagalbinės patalpos. Šios zonos 1 a. užpilamas žeme ir apsodinamas želdiniais – taip pastatas "minkščiau" įrašomas į į reljefą. Tuo pačiu, ant šio pylimo viršaus įrengiama terasa, kuri tiesiogiai susisiekia su baseino patalpa ir vasarą tarnaus kaip baseino "pliažas".

blz5

Planuojamas sporto centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Visos 3 zonos apjungtos į vieną, lakonišką tūrį, aprengtą korteno (rūdinto metalo) sendvičų kasetėmis. Stovėjimo aikštelėje projektuojamos 72 parkavimo vietos, kas tenkina tiek teniso, tiek baseino lankytojų bei personalo poreikius.

blz6

Planuojamas sporto centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.