Antakalnis: ramiame kampelyje iškils nauja klinika

Ramioje, psiturinčių sostinės gyventojų pamėgtoje Antakalnio dalyje, Lakštingalų gatvėje, ketinama statyti odontologijos ir tyrimų kliniką. Savivaldybės tinklapyje paskelbti projektiniai siūlymai byloja apie gana ambicingą statinius, projektuojamus architekto Alberto Uljanovo.

Projekto užsakovas – privatus asmuo, tad kol kas neaišku, ar Lakštingalų gatvėje kursis odontologijos pasaulyje jau žinomas vardas, o galbūt į šių paslaugų rinką įsiverš naujas ambicingas žaidėjas.

1lakst

Klinika Lakštingalų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Būsimoji klinika bus sudaryta iš dviejų dalių. Pirmas korpusas - dviejų aukštų projektuojamas pietinėje sklypo dalyje. Jis bus 25m ilgio, 16m pločio ir 10,4 m aukščio. Pirmo korpuso bendras plotas 649.63 kv.m, pastato pagrindinis plotas 422,75 kv.m. Antras korpusas - trijų aukštų projektuojamas šiaurinėje sklypo dalyje. Jis bus 18m ilgio, 16m pločio ir 14m aukščio. Antro korpuso bendras plotas 679,83 kv.m, pastato pagrindinis plotas 442,93 kv.m.

Pastatai projektuojamas lygiagrečiai rytinei sklypo ribai ir lygiagrečiai gretimuose sklypuose esantiems pastatams. Privažiavimai prie sklype projektuojamų pastatų numatomi iš Lakštingalų ir Žuvėdrų gatvių. Prie kiekvieno korpuso projektuojama atskira automobilių stovėjimo aikštelė. Jose numatomos vietos žmonems su negalia.

2lakst

Klinika Lakštingalų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Takai sklypo viduje grindžiami betoninėmis trinkelėmis ir yra skirti pėsčiųjų eismui ir, esant reikalui, gaisrų gesinimo ir spec medicinos pagalbos transporto manevravimui. Sklypo dalys tarp projektuojamų pastatų ir sklypo ribų apželdinamos. Apželdintas sklypo plotas ~962 kv.m. (ne mažiau 25 proc sklypo ploto). Pastatai gretimuose sklypuose esančių pastatų insoliacijos neįtakoja.

3lakst

 Klinika Lakštingalų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pirmo korpuso pirmame aukšte projektuojama registratūra ir laukiamasis, pastato perimetru projektuojami konsultaciniai ir gydymo kabinetai, pastato centre projektuojami sanitariniai mazgai, tame tarpe ir pritaikyti žmonėms su negalia. Antrame aukšte pastato perimetru projektuojami konsultaciniai ir gydymo kabinetai, pastato centre projektuojami sanitariniai mazgai, tame tarpe ir pritaikyti žmonėms su negalia.

Antro korpuso pirmame aukšte projektuojama registratūra ir laukiamasis, pastato perimetru projektuojami konsultaciniai ir gydymo kabinetai, pastato centre projektuojami sanitariniai mazgai, tame tarpe ir pritaikyti žmonėms su negalia. Antrame ir trečiame aukštuose pastato perimetru projektuojami konsultaciniai ir gydymo kabinetai, pastato centre projektuojami sanitariniai mazgai, tame tarpe ir pritaikyti žmonėms su negalia. Pastato fasadams numatyta didelio formato kalcio karbonato lakštų apdaila. Pastato langai plastikiniai su 3 stiklų paketais.

4lakst

Klinika Lakštingalų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Projektuojamuose pastatuose bus įkurta odontologijos ir tyrimų klinika. Klinikoje bus teikiamos burnos priežiūros paslaugos, konsultacijos, atliekamos procedūros. Planuojama, kad klinikoje konsultuos šeimos gydytojas, bus atliekami kraujo tyrimai, odontologo paslaugos, magnetinio rezonanso tyrimai ir rentgeno tyrimai. Pirmamuose aukštuose projektuojamos registratūros ir laukiamieji, konsultaciniai kabinetai, procedūriniai kabinetai, rentgeno kabinetas, kraujo tyrimo laboratorija su pagalbinėmis patalpomis. Kiekviename aukšte projektuojami trys sanmazgai, vienas iš jų pritaikytas žmonėms su negalia. Pirmo korpuso antrame aukšte projektuojami konsultaciniai kabinetai, procedūriniai kabinetai, odontologų kabinetai, MRT tyrimo laboratorija, mamografo kabinetas ir tyrimo laboratorija, darbuotojų persirengimo patalpos, medicinos įrankių plovykla ir sterilizacinė. Numatomas darbo laikas nuo 8 val. ryto iki 19 val. vakaro.

5lakst

Klinika Lakštingalų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Darbuotojai, lankytojai darbo, lankymo vietą pasieks asmeniniu arba viešuoju transportu.